Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zaworem n75


DaVI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od jakiego czasu auto straciło moc podpinany był pod vcds i komunikat jaki wyskakuje to<zaworek n75 brak komunikacji i zwarcie z plusem> nie mam  kodu błędu nie mam bo nie zrobiłem zdj wspomnę ze turbo kompletnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem? Sprawdź instalację lub wymień zaworek.

Jeszcze jakbyś uzupełnił profil to było by wiadomo jaki konkretnie to 1.9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to zawór N75, może to być rozszczelniony układ podciśnienia w moim przypadku 1.9 TDI 115 AJM - był to zawór zwrotny nagrzewnicy, auto regularnie odcinało moc przy około 110km/h wymieniłem najpierw zawór N75 i auto nie miało wcale mocy turbo nie chodziło, po wymianie zaworku nagrzewnicy który zasysał lewe powietrze podczas otwierania się wszystko wróciło do normy. Najprościej sprawdzić podpinając strzykawkę pod węże podciśnienia czy wszystkie układy są szczelne i gdzieś nie słychać syczenia. 

2f0dd4604277828ad38bdba90601.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisał

15 godzin temu, DaVI napisał:

vcds i komunikat jaki wyskakuje to<zaworek n75 brak komunikacji i zwarcie z plusem>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie według komputer problem był z przeładowaniem turbiny a według mechaników wymiana Turbiny... Problemem okazał mały zaworek ciągnący lewe powietrze... a po wymianie zaworu N75 komputer pokazywał brak komunikacji z N75 i brak podciśnienia. Czyli po wymianie zaworu musiałem jeszcze wymieniać ten sam zawór, bo tak pokazywał komputer, najpierw trzeba mieć pewność czy układ jest szczelny. 

Edytowane przez TheGame
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...