Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prowadnica lejka bagnetu ALT


Kemysz79

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej mieć zdjęty kolektor ssący bo może być ciężko wcisnąć tą czarna gumę u góry, po za tym z silnika wystaje metalowa rurka na którą nakłada się na wcisk tą żółtą plastikową. W plastikowej jest oring i tyle.

Bez zdjęcia kolektora to na pewno będzie kosmos żeby założyć ale pewnie się jakoś da zrobić.

Poniżej foto poglądowe jak to tam wygląda.

20220913_141237.thumb.jpg.e38d4f9f5b82f508e7406057584196e4.jpg

  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tą gumką jest luźna, ona mniej więcej wypełnia przestrzeń pod kolektorem po to aby rurka bagnetu nie latała za bardzo na boki. Chcesz iść na skróty, to wsadź rurkę beż tej czarnej gumy, u mnie działało to aż 6 lat lub nawet więcej i nie było problemu, wymieniłem rurkę tylko dlatego że już stara i przegrzana.

Ps. Pozycja tej gumy na moim foto chyba jest zła, ale nie pamiętam czy to fota przed przymiarką czy już po. Zweryfikuj u siebie jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że gumkę można wyciągnąć od spodu bo tam nie jest połączona na stałe z kolektorem. A do czego jest ten wypust z niby wciskami pod gumką? Mocowanie do innego modelu?? Co do pozycji gumki jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te mocowanie na lejku pod gumką jest chyba od innego typu mocowania. Nie znalazłem w etce innego, ale ELSA pokazuje że jest coś innego jeszcze, może w passacie? niestety nie znalazłem foty na której inny typ mocowania tej rurki był pokazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie lekka przeróbka lejka. Muszę popróbować na starym.  Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Operacja zakończyła się sukcesem, pacjent żyje. W nowej rurce podszlifowałem dolny rant zabezpieczający gumę i usunąłem nie potrzebny uchwyt ( ten który w ALT jest niepotrzebny). Uzyskałem ruch gumy po całej rurce. Wcisnąłem rurkę w oklicę odmy z założoną gumą poniżej usuniętego uchwytu. Ustawiłem do montażu i cała rurka w dół a guma ręką pod kolektorem do góry ( dwa kliknięcia dół i góra) i siedzi jak ta lala. Pozdrawiam Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...