Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Szarpanie silnikiem


masiaty

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie

moje audi podczas pierwszego uruchomienia bardzo szarpie,

tak jak by odpalało na 3 cylindry a po chwili dopiero dokańcza się czwarty.

mimo to wydaje mi się ze silnik cały czas delikatni kuleje

poza tym auto po wciśnięciu mocniej gazu puszcza chmurę

mechanik stwierdził ze problemem

jest uszkodzona uszczelka lub głowica

ponieważ po odkręceniu korka oleju wydobywają się spaliny

komputer nie wykrywa żadnych blefów poza uszkodzona poduszka,

ale wydaje mi się ze to przez szarpanie przy odpalaniu

czy to możliwe?

auto ma zrobione 80 tys

nie ubywa żadnych płynów

ciśnienie na cylindrach jest równe

pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie

moje audi podczas pierwszego uruchomienia bardzo szarpie,

tak jak by odpalało na 3 cylindry a po chwili dopiero dokańcza się czwarty.

mimo to wydaje mi się ze silnik cały czas delikatni kuleje

poza tym auto po wciśnięciu mocniej gazu puszcza chmurę

mechanik stwierdził ze problemem

jest uszkodzona uszczelka lub głowica

ponieważ po odkręceniu korka oleju wydobywają się spaliny

komputer nie wykrywa żadnych blefów poza uszkodzona poduszka,

ale wydaje mi się ze to przez szarpanie przy odpalaniu

czy to możliwe?

auto ma zrobione 80 tys

nie ubywa żadnych płynów

ciśnienie na cylindrach jest równe

pomóżcie

Drogi kolego Masiaty nie chcę ciebie straszyć wydatkami ale ja też mam 2.0 tdi BLB ale bez serwisu się nie obędzie .

U mnie dokładnie było tak samo jak u ciebie ( identycznie) , zastosowałem wiele czynników które by mogły pomóc ale to niewiele dało .

Dymienie miałem jak u ciebie z tym że rano potrafił pościć chmurkę siwego dymu a podczas jazdy na rozgrzanym silniku czarne chmury dymu - zastosowałem 3 razy środek STP do pompowtrysków i po jakimś czasie dymienie na niebiesko czy czarno ustąpiło- POLECAM STP pomaga.

Po zdjęciu korka wlewu oleju czy bagneta zawsze będzie wydobywać się ciśnienie i nie koniecznie są to spaliny bo pewnie rozgrzany i rozpylony olej i jest to normalka przy tych dieslach tak mi wytłumaczyli na serwisie a jak się mylę to nich mnie ktoś poprawi .

Jeżeli chodzi o te drgania ( kuleje na wolnych ) to nic nie pomogło tylko dopiero jak byłem na serwisie to wymienili mi jeden z pompowtrysków i jak ręką odjął , silnik w końcu pracuje jak powinien bez żadnych wkurzających Ciebie trzęsawek ale koszt naprawy z wymianą tylko jednego pompowtrysku to koszt rzędu 1500 zł może to nie dużo ale mnie zabolało bo fura nie dawno zakupiona a tu takie kwiatki wyszły .

Musisz podjechać do jakiegoś dobrego serwisu bo jak wiem z doświadczenia to nie wszyscy umieją dobrze zdiagnozować problem bo zazwyczaj większość warsztatów wymienia wszystkie pompowtryski uszczuplając w ten sposób portfel klienta i eliminując w ten sposób złą diagnozę który z 4-ech wtrysków padł .

Pozdrawiam mxzibi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zauwazylem kilkakrotnie,ze moje auto podczas normalnej jazdy na 5 biegu czsami sobie szarpnie,przerywa.Prosze o porade i czym mozebyc to spowodowane? Pozdrawiam

a moze by tak nowy temat założyć bo silnik masz inny i to inny temat jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na początku zimy ładnie palił na mrozach a teraz coś przestał raz pali lepiej raz gorzej i czasami zapala na jakby 3 cylindry i telepie po chwili dopiero zaczyna normalnie wchodzić na obroty i również jest dymienie na siwo przez to nierówne odpalenie , dymienie jest po odpaleniu później już nie dymi , jutro jadę do mechanika i mam nadzieje ze to jedna ze świec żarowych padła :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój po odpaleniu też chwile chodzi nierówno około 10 sekund potem jest ok ale i tak w porównaniu do AVF którego miałem wcześniej wydaje mi sie ze chodzi mniej równo i płynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...