Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świecące kontrolki i rozładowany akumulator


AdamEs2214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Auto stało, chciałem je otworzyć ale już nie mogłem, tylko z kluczyka, wchodząc do środka zauważyłem świecące się kontrolki bez wkładania kluczyka do stacyjki. Naładowałem akumulator, na dwa dni było dobrze, później stało się to samo. Pomyślałem że to wina akumulatora był już stary a przyszły chłodne noce, więc kupiłem nowy, ale po dwóch dniach znowu to samo. Świecące kontrolki i rozładowany akumulator. Ktoś miał taki problem i wie o co tutaj chodzi.? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię ale dostęp do komputera będę miał dopiero w środę, narazie zmierzyłem pobór prądu na postoju i jest bardzo duży, sprawdziłem bezpieczniki i okazało się że to wina bezpieczników w bagażniku w czarnej listwie od jednostki sterujacej 2układu elektrycznego. Czy to wina sterownika.?

Screenshot_20221030-190757_Photos~2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina bezpieczników tylko urządzenia, które zabezpieczają. W tym wypadku jest to moduł komfortu czyli BCM2. Najprawdopodobniej uległ uszkodzeniu. Być może został zalany. Wypnij z niego wtyczki i sprawdź jak wyglądają styki, czy nie są skorodowane.

Tak swoją drogą to zrobiłeś adaptację nowego aku po podmianie? Aku należy w aucie zarejestrować po wymianie na nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Jutro będę sprawdzał.  Jeszcze nie kodowałem bo dopiero w środę będę miał kompa, tylko go podpiąłem i auto stało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...