Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze swiatlami w klapie


mecenas.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z jedna zarowka pozycyjna w klapie. Prad na kablu jest wkald zmieniony a zarowka nadal nei swieci. Dokopalem sie do kostki w boczku i podpialem bezposrednio zarowke  niestety nie swieci nadal. Mozliwe ze modul cos blokuje mimo iz prad jest na kablu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest rowniez sprawdzana  dodatkowym przewodem. Dość dziwne bo jedna swieci a druga nie. Wkład w lampie zmieniany na drugi również podmieniłem stronami lewa prawa i nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 masz diagnozę spalonych żarówek, to pierwsza sprawa. Jeżeli sterownik stwierdzi spaloną żarówkę to odcina dopływ napięcia do niej aż do ponownego wyłączenia i włączenia zapłonu. Przy ponownym włączeniu wykonuje test żarówek i jeżeli wszystko jest ok to napięcie pozostaje na przewodach.

Po drugie po otwarciu klapy światła w klapie gasną z tego co pamiętam więc klapa musi być zamklięta w celu sprawdzenia działania żarówek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie wyswietla spalona zarowke a mimo to napiecie jest nadal na kablu, klapa po otwarciu nie gasi zarowek swieca sie wszystko na wlaczonej pozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mecenas. napisał(a):

Na fisie wyswietla spalona zarowke a mimo to napiecie jest nadal na kablu, klapa po otwarciu nie gasi zarowek swieca sie wszystko na wlaczonej pozycji

Jakie napięcie jest na przewodzie? Ile Volt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie 10.6 na kazdym kablu; druga strona klapy takie same. Na kablach w boczku rowniez to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest masa i napięcie to musi działać, nie ma czarów. Coś źle podpinasz lub żle zdiagnozowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslalem ze zarowka mnie przerosnie wiec i inni probowali :D

Mozliwe ze modul moze blokowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że do oprawki, w której siedzi żarówka, dochodzi zarówno masa jak i napięcie, to co Ci moduł ma blokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co, fis pokazuje spalona zarowke a pomysłów juz mi brak co z tym zrobic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś napięcie i masę na oprawce (na biegunach) gdzie siedzi żarówka czy tylko na wtyczce wchodzącej do oprawki?

 

Podładuj sobie aku bo jest na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiecie sprawdzalem we wtyczce oraz z wpieta wtyczka na biegunach, aku wlasnie mi sie laduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro na biegunach oprawki jest masa i napięcie, to żarówka nie dotyka biegunów. Innego wyjścia nie ma. To nie magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii racja, ale tak jak wczesniej pisalem podmienialem wklad caly z lewej strony ktory jest sprawny i tak samo nie swiecila jedna zarowka

Edytowane przez mecenas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...