Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampka bagażnika a4 b9 / sedan - potrzebny numer części gniazda


macherstudio

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na fakt, iż oświetlenie w sedanie jest mało wydajne (jedna lampka LED) po lewej stronie, chciałem uzupełnić je poprzez listwę LED. Nie jestem zwolennikiem lutowania się w wiązki, stąd taki pomysł, aby zrobić sobie przejściówkę. W tym jednak celu potrzebuję, aby poznać gniazdo / którego oczywiście nie ma przy lampce / ale które pasowałoby na wtyczkę, jaka obecnie wchodzi do lampki oraz numery pinów do tego gniazda. W ten sposób zrobię sobie wiązkę przejściówkę i wepnę się gniazdem w obecną wtyczkę. Z drugiej strony wyprowadzę taką samą wtyczkę, jak obecna / też proszę o numer kostki i numer pinów / a drugim kablem poprowadzę zasilanie do listwy LED. Zakładam, żę listwa LED 12 V / 14 W na metr nie będzie zbytnim obciążeniem dla instalacji ...?

 

Dziękuję

 

P.S.

Mama nadzieję, że wychodził jeden rodzaj kostek - bo w skodzie np. pamiętam były dwa rodzaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Tu masz gotową wiązkę do tego co zamierzasz.


https://a.aliexpress.com/_EycfBAd

 

Brak mi słów uznania - po prostu jesteś "kosmita" - tylko od zakupów  Majfrendów mam niesmak - jeśli chodzi o gubione przesyłki i doliczanie cła przy odbiorze i terminy dostaw

Musiałbym tą wiązkę jeszcze lekko przerobić tj. odciąć wtyczkę ;-) ale to da się zrobić - pomyślę, pewnie pójdę na gotowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, macherstudio napisał(a):

 

Brak mi słów uznania - po prostu jesteś "kosmita" - tylko od zakupów  Majfrendów mam niesmak - jeśli chodzi o gubione przesyłki i doliczanie cła przy odbiorze i terminy dostaw

Musiałbym tą wiązkę jeszcze lekko przerobić tj. odciąć wtyczkę ;-) ale to da się zrobić - pomyślę, pewnie pójdę na gotowe rozwiązanie.

:hi::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał(a):

:hi::wink:

Kiedy tak patrzę na tą ofertę poniżej ... odnoszę wrażenie, że to są elementy tej gotowej wiązki ...?

Zatem jeśli mogę Cię prosić o potwierdzenie ... zakupię gotowe gniazdo z pinami do zarobienia i wtyczkę z pinami do zarobienia i poskładam w całość.

 

Polutowac sobie polutuję sam

Edytowane przez macherstudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie kilka sztuk więcej, to będziesz miał na zapas, gdybyś planował np. dołożenie czerwonych lampek ostrzegawczych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Kup sobie kilka sztuk więcej, to będziesz miał na zapas, gdybyś planował np. dołożenie czerwonych lampek ostrzegawczych.

 

 

Niestety nie mam dolnych białych - więc nie mam się gdzie wpiąć kostkami - widziałem Twój DIY Ttorial - nie ukrywam, że kusi mnie dołożenie oby białych i czerwonych ale jest kilka ale ...

- doświadczenie mówi, że po demontażu tapicerki drzwi spinki lecą i są nerwy

- nie wiem czy sterowniki obsłużą doświetlanie a nie chcę wpisać się w inną wiązkę

- konsekwencją powyższego jest to, że nie wiem skąd miałbym wziąć zasilanie

- nie wiem też czy trzeba kodować jeśli tak również brak wiedzy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bez białych lampek nakład pracy jest już trochę większy. Kodowanie to najmniejszy problem, bo do podświetlania wystarczy zmiana tylko jednego bitu (z tego co pamiętam). Chyba wszystkie sterowniki obsługują białe lampki. Też jeżeli nie muszę to nie ściągam tapicerek.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2022 o 10:06, Muskel1 napisał(a):

No tak, bez białych lampek nakład pracy jest już trochę większy. Kodowanie to najmniejszy problem, bo do podświetlania wystarczy zmiana tylko jednego bitu (z tego co pamiętam). Chyba wszystkie sterowniki obsługują białe lampki. Też jeżeli nie muszę to nie ściągam tapicerek.

 

Wykonane - teraz można spokojnie zakupy rozpakowywać -gdyby ktoś chciał mam jeszcze jeden gotowy kpl. na sprzedaż

 

LCLT-Dominik-Spałek.jpg

IMG_6106.JPG

IMG_6108.JPG

IMG_6109.JPG

IMG_6110.JPG

IMG_6111.JPG

Edytowane przez macherstudio
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...