Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze znalezieniem lewego katalizatora - kod OE 8E0253057SX - A4 B5 Sedan 2.4V6 FWD - 1999 FL


Donpion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Błagam pomóżcie mi ze zlokalizowaniem odpowiedniego katalizatora, lub ewentualnie podsunięcie jakiegoś zamiennika. 

Nigdzie, ale to nigdzie nie moge znaleźć stricte tego kodu pod zamiennik. Nawet w ASO powidzieli mi, że już nie produkują tych katów. Podano mi po VINie numery OE części.

 

8E0253057SX - lewy

8D0253058TX - prawy

 

Nie wiem może te katalizatory są kompatybilne z tymi od A6 jakby nie było sporo tego jeździ z 2.4v6 i zdecydowanie łatwiej jest znaleźć kata do tych modeli.

 

Wiadomka przepisy ewoluują dawniej możnabyło jeździć bez kata z LPG teraz nie ma opcji. Proszę o poradę lub co kolwiek co by mogło mnie nakierunkować. Chciałbym już ogarnąć ten problem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć standardowe katalizatory Euro4 pod silnik 2.4 V6 i będziesz miał z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli olać kody OE i brać to co jest dedykowane dla modelu i silnika? Temat jest delikatny bo wiadomo kat nie kosztuje 200PLN a nie chciałbym się odbijać gdyby coś nie trybiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OE nie znajdziesz bo takich już nie produkują. Każdy z Euro4 będzie ok, możesz w sumie nawet sprzedać tego oryginalnego i za niego spokojnie kupisz oba sportowe z Euro 4. Nadal będą spełniać normy emisji a przy tym dadzą pooddychać silnikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lewy katalizator u mnie jest wybebeszony, prawy jest normalnie. Pozatym u mnie to chyba jeszcze obowiązuje Euro3.

 

Dobra zaprowadzę go do speca, niech sam oceni. Ja się nie będę wychylał bo się wogóle na tym nie znam. Wkurza mnie tylko, że do A6 katów jest masa a do A4 z tym samym silnikiem wogóle praktycznie. A jeszcze lewego to już wcale. Dzięki mimo wsio za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...