Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyby przednie nie opuszczają się do samego dołu.


rav1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w październiku stałem się posiadaczem audi b9. Niedawno zauważyłem mały problem podczas otwierania przednich szyb, mianowicie nie opuszają się do samego dołu. Zarówno lewa i prawa opuszają się do tej samej wysokości (1/3 szyby jest widoczna). Tył wiadomo , że nie chowa się całkowicie. Natomiast przód?  Proszę o pomoc, może ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. znalazłem Twój Muskel1 post o przyuczanie sterownika z " klockiem , patykiem lub książką " - wypróbuje go. Tylko jedno pytanie. wiadomo domykają się do końca czyli te wszystkie przytrzymywania w pozycji zamkniętej - ok, ale dolne położenie? skoro nie domyka mi się do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie pomoże to odpięcie klemy aku na 30 min.  i ponowne przyuczanie. Po tym czasie sterowniki drzwi powinny utracić pamięć i można je ponownie przyuczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odłącz aku na 30 min. 

Po tym przyucz pozycje krańcowe bez klocka,. Włączony zapłon, wszystkie szyby zamknięte i najpierw przytrzymujesz w górnej krańcowej pozycji, następnie otwierasz szybę na max i przytrzymujesz w dolnej krańcowej pozycji. Jeżeli nie chcesz odpinać aku to możesz alternatywnie odłączyć sterowniki drzwi wypinając kostkę w przelotce między drzwiami a karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam odrydlowujesz gumkę po stronie karoserii czyli tę stronę na słupku A i wypychasz ją w góre. Następnie odryglowujesz wtyczkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomóż , po odpieciu sterownika drzwi , później mocowaniu z godzinę żeby go podłączyć spowrotem ponieważ kostka w słupku spadła mi do środka , po odpaleniu samochodu wyświetla mi system bezpiezenstwa usterka , nie działa cała strona od pasażera szyby centralny czujniki parkowania nic , jestem załamany nie mogę zamknąć samochodu , co mogło się stać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze udało mi się podpiąć , ale najwyraźniej nie wskoczył dobrze , gniazdo nie trzyma się karoserii , próbując podpiąć cały czas wpada w otwór . Jest jakieś dojście żeby przytrzymać to gniazdo od środka żeby dobrze wcisnąć wiązkę w gniazdo ? Rozumiem ze ta usterka bezpieczeństwa to właśnie za słabo podpięta wiązka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście powinno być od wewnątrz pojazdu. Musisz zdemontować plastik na progu osłaniający jednocześnie słupek A. Masz błędy bo wtyka jest niepoprawnie wpięta. W drzwiach znajduje się czujnik uderzeniowy. System myśli, że jest niesprawny i dlatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś podkleiłem , przeczuscilem styki w gnieździe i chodzi , ale ulamalem plastiki w gnieździe te mocujące :/ można same te plastiki zamówić ? Czy trzeba cała wiązkę ?  
ps szyby po tych wszystkich manewrach otwierają się niestety tak jak wcześniej czyli tylko zjeżdżają o 2/3 . Człowiek wrócił do punktu wyjścia i się cieszy , natomiast problem z opuszczaniem szyb jest jak był 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo powinno dać się dokupić. 

Wypróbuj zatem metodę przyuczania z klockiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz potwierdzić czy to te nr części : 4H0972702 i 4H0972701 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To numery części całych wiązek drzwi. Są one różne i zależne od wyposażenia pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...