Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wewnetrzne klamki z czerwoną obrysówką


Wojtassprt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dorwałem kpl klamek z czerwoną obrysówką. Wiem, że ich działanie jest połączone z systemami ostrzegania których nie posiadam, mimo to chciał bym je podłączyć tak by świeciły razem z białym ambiente. Czy ktoś mógł by mi podpowiedzieć w które piny mogę je wpiąć? Czy np mogą być wpięte pod oświetlenie maskownic głośników? U mnie maskownice są bez podświetlenia. Sterowniki drzwi są na pewno midline bo dokładałem białe ambiente. Z góry dziękuję 20220123_112546.thumb.jpg.bd318e25b5990c5d345900aff4c06040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, miałem już tak podłączone ale ambiente przestawało działać. Tak jak by pobór prądu był za duży i wywalało błąd, ambiente wróciło do normy po odłączeniu klamek. Dlatego chciał bym wpiąć się niezależnie od ambiente. Wiem że jesteś specjalistą w tej dziedzinie i może orientujesz się które piny mógł bym wykorzystać do tego zabiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolega podpinał obrysówki tylko białe.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 11:40, Muskel1 napisał(a):

Podepnij do białego ambiente w drzwiach.

Absolutnie tak tego nie rób! Lampki które są w czerwonych światłowodach nie są przystosowane do ciągłego świecenia a jedynie do kilku mrugnięć ostrzegawczych. Spalą się jeżeli ustawisz maksymalne podświetlenie. Serio możesz sobie spalić auto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem podłączyć jeszcze raz tak jak miałem podłączone(bezposrednio do ambiente), rozłącza się po kilku sekundach od odpalenia auta. 

Muskel1, czy masz może schemat sterowników drzwi bym mógł wykorzystać inne piny ? Np od podświetlenia maskownicy od głośników. 

 

Grom, czemu tak twierdzisz? Miałeś jakieś doświadczenie z tym ? W mojej ocenie jest to taka sama dioda jak w zwykłym ambiente tylko czerwoną. BTW zamiast czerwonego mam włożone białe diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wojtassprt napisał(a):

Spróbowałem podłączyć jeszcze raz tak jak miałem podłączone(bezposrednio do ambiente), rozłącza się po kilku sekundach od odpalenia auta. 

Muskel1, czy masz może schemat sterowników drzwi bym mógł wykorzystać inne piny ? Np od podświetlenia maskownicy od głośników. 

 

Podświetlane maskownice podłączone są do kostki A na pin nr 8.

 

20230108_105334.jpg

20230108_110150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 10:21, Wojtassprt napisał(a):

Spróbowałem podłączyć jeszcze raz tak jak miałem podłączone(bezposrednio do ambiente), rozłącza się po kilku sekundach od odpalenia auta. 

Muskel1, czy masz może schemat sterowników drzwi bym mógł wykorzystać inne piny ? Np od podświetlenia maskownicy od głośników. 

 

Grom, czemu tak twierdzisz? Miałeś jakieś doświadczenie z tym ? W mojej ocenie jest to taka sama dioda jak w zwykłym ambiente tylko czerwoną. BTW zamiast czerwonego mam włożone białe diody.

Tak, temat znam z autopsji. Miałem farta bo ambiente ustawiłem na pól mocy święcenia. W momencie kiedy ustawisz na najjaśniejsze, diody grzeją się tak, że zaczynają sie palić.

 

Kup takie ledy jak poniżej, da się je wmontować w fabryczne obudowy. U mnie działają już 2 lata. 

WWW.EBAY.CO.UK
 
ad

Find many great new & used options and get the best deals for G4 3 SMD LED 12V AC/DC WHITE / WARM WHITE / RED / BLUE BULB ~5W at the best online prices at eBay! Free delivery for many products!

 

 

 

Edytowane przez grom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...