Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody silników


Karczos85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Myślę nad zakupem 2.0 tfsi quattro okolo 2008r.

Jak wiadomo te silniki do udanych nie należą, jednak może są lepsze i gorsze wersje? Podzielicie sie kodami i latami produkcji oraz opinią?

Boje sie że zaraz po zakupie będę musiał wpompować dychę lub lepiej w autko ... 

Podziękował za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje z 2010 roku ma kod silnika CAEB jeżdżę 3 lata oleju nie przepala jakoś mega koło litra na 10 tysięcy , wersja USA nie mam w dokumentacji napisane czy tłoki i pierścienie były wymieniane raczej nie ale zmieniałem juz 3 razy olej 3 razy płukanki ,olej PAO 5w40 , wymieniony rozrząd.

Stage 1 nowy IC, Downpipe z sportowym Katem , teraz montuje turbo hybrydę pod moc 300 +.

Auto ma wszystko co trzeba quattro, automat tiptronic , android carplay, sline  mimo 12 lat na karku i 169,000 przebiegu dobrze   się trzyma.

Na wiosne bedzie cos z karoseria robić bo ranty nadkoli sie kruszą przez j**aną zime i snieg przylepiony do nadkoli.

Tak po zatym nie widać rudej nawet z dołu ,Amory ,wachacze sprawne . Klape bagaznika wymieniłem bo korodowała przy lampach.

Ogólnie polecam auto oczywiście jak nie zre oleju i rozrzad poprawiony załozony.

Co do kodów to CDNC z 2007-2009 wersja europejska  najbardziej były olejozerne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z USA są też wersje poprawione względem starszych wersji CPMA- 211 KM CPMB - 224 KM - różnią się tylko softem, mają 4 wtyrski FSI + piąty mpi więc brak problemów z nagarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...