Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zewnętrzna klamka nie odbija


mati13_95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, spotkał się ktoś kiedyś z problemem nie odbijania tylnej ZEWNĘTRZNEJ  klamki po otwarciu drzwi? Czasami wróci na swoje miejsce albo tylko do połowy a dalej trzeba ją cofnąć ręką bo drzwi się nie zamkną.

Myślałem nad zdjęciem całej klamki i nasmarowaniu jakoś tego mechanizmu, ale nie wiem czy coś to da czy od razu nie zamówić nowego elementu. Wydaje mi się, że jak jeszcze jakoś tam to chodzi to może da się jakoś nasmarować i będzie git, co o tym myślicie? ?

Pozdro 

Edytowane przez mati13_95
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mati13_95 napisał(a):

. Wydaje mi się, że jak jeszcze jakoś tam to chodzi to może da się jakoś nasmarować i będzie git, co o tym myślicie?

Jak najbardziej możesz spróbować nasmarować . Ten mechanizm jest na sprężynie , jeśli nie pękła to można np . WD potraktować , lub jakimś smarem .

Tak wygląda ten mechanizm .

85E8320D-8C5A-4692-A99B-32F123F918D4_1_201_a.thumb.jpeg.687a40b7859ef85720c6f4d593f290b6.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Jak najbardziej możesz spróbować nasmarować . Ten mechanizm jest na sprężynie , jeśli nie pękła to można np . WD potraktować , lub jakimś smarem .

Tak wygląda ten mechanizm .

85E8320D-8C5A-4692-A99B-32F123F918D4_1_201_a.thumb.jpeg.687a40b7859ef85720c6f4d593f290b6.jpeg

Okej, myślisz że bez zdejmowania tego całego elementu z auta dam radę tam podejść jak zdejmę boczek drzwi? Czy lepiej wyciągnąć ten mechanizm i na stole smarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mati13_95 napisał(a):

myślisz że bez zdejmowania tego całego elementu z auta dam radę tam podejść jak zdejmę boczek drzwi?

Myślę że jak z ciągniesz samą klamkę ( odkręcając tą śrubę którą tam widzisz z boku - tylko nie całkiem ) to można np. tak jak pisałem psiknąć WD , lub czymś podobnym - smarem . 

Tam gdzie jest strzałka czerwona , jest sprężyna może tylko dostał się tam brud i nasmarowanie pomoże .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz36 napisał(a):

Myślę że jak z ciągniesz samą klamkę ( odkręcając tą śrubę którą tam widzisz z boku - tylko nie całkiem ) to można np. tak jak pisałem psiknąć WD , lub czymś podobnym - smarem . 

Tam gdzie jest strzałka czerwona , jest sprężyna może tylko dostał się tam brud i nasmarowanie pomoże .

Zdemontowałem klamkę, ale za dużo chyba to nie dało, psiknąłem tam i dalej klamka nie odbija, więc pewnie będę musiał zdemontować ten cały mechanizm od środka i zobaczyć na stole. Teraz jeszcze 2 pytania, może będziesz znał odpowiedź albo ktoś inny:

1. Jak zdemontować ten cały mechanizm, żeby niczego tam nie urwać? ?

2. I jak się nazywa fachowo ten mechanizm jakbym w razie czego bym musiał kupić żeby szybko go znaleźć? Bo samej tej sprężynki pewnie się nie da zmienić żeby nie kupować całego tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mati13_95 napisał(a):

Zdemontowałem klamkę, ale za dużo chyba to nie dało, psiknąłem tam i dalej klamka nie odbija, więc pewnie będę musiał zdemontować ten cały mechanizm od środka i zobaczyć na stole.

W takim razie z ciągnij boczek i zobacz od środka , tam miedzy tym mechanizmem a zamkiem jest taka krótka linka , zobacz czy przypadkiem się nie zacina .

 

Ten mechanizm jest przykręcony jedną śrubką , jest pod klamką ( taką podkładką gumową ) na zewnątrz . Od środka  odepniesz linkę i lekko pociągniesz . Linkę odczepisz gdzie Ci będzie wygodniej , od zamka lub tego mechanizmu , potem trochę manewrowania miedzy szybą i masz na wierzchu  :wink: .Ja osobiście odpinam linkę od zamka i wyciągam ten mechanizm z linką .

Na to chyba się mówi - mechanizm klamki :eusathink:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mariusz36 napisał(a):

W takim razie z ciągnij boczek i zobacz od środka , tam miedzy tym mechanizmem a zamkiem jest taka krótka linka , zobacz czy przypadkiem się nie zacina .

 

Ten mechanizm jest przykręcony jedną śrubką , jest pod klamką ( taką podkładką gumową ) na zewnątrz . Od środka  odepniesz linkę i lekko pociągniesz . Linkę odczepisz gdzie Ci będzie wygodniej , od zamka lub tego mechanizmu , potem trochę manewrowania miedzy szybą i masz na wierzchu  :wink: .Ja osobiście odpinam linkę od zamka i wyciągam ten mechanizm z linką .

Na to chyba się mówi - mechanizm klamki :eusathink:.

Okej, dzięki za obszerną instrukcję, w poniedziałek się biorę za rozbieranie boczka i zobaczymy co tam w trawie piszczy ? W razie co takie całe mechanizmy są po około 50zł, więc nie ma tragedii.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...