Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b8 2.0 TDI


Riv955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

rozglądam się powoli za nowym autem, i chciałbym celować w A4 B8, 2.0 TDI w sedanie.

 

Mam kilka pytań, tj. jaki budżet powinienem brać pod uwagę - czy 35-40 tys. zł jest wykonalne? Jaki rocznik polecacie w tym silniku - imbus został poprawiony fabrycznie chyba w 2009 roku? Benzyny szczerze mówiąc trochę się obawiam ze względu na wadę olejową, polift to już wyższa półka cenowa więc wolalbym TDI (przepalanie diesla to dla mnie nie problem, jeżdżę dość dużo w dłuższe trasy). Jakie są typowe usterki na które zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Riv955
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując TDI zwróć uwagę na historię napraw, jeżeli te droższe rzeczy były porobione to potencjalnie ograniczysz wydatki po zakupie, mowa o np sprzęgle z dwumasą, rozrząd, elementy zawieszenia itp.

A4 w TDI ku od października 2009 miało poprawiony napęd pompy oleju

ogólnie nie ma co się bać  B8, kwestia znalezienia zadbanego auta, ja przejeździłem bezawaryjnie 6 lat takim autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert dzięki za odpowiedź, a orientujesz się może czy w cenie 40tys da się wyrwać coś fajnego? Mam powiedzmy znajomego który bywa w DE i zaoferował pomoc, ale wiadomo juz zaczyna się gadka że w tym budżecie będzie ciężko o zadbany egzemplarz itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 17:09, Riv955 napisał(a):

Hubert dzięki za odpowiedź, a orientujesz się może czy w cenie 40tys da się wyrwać coś fajnego? Mam powiedzmy znajomego który bywa w DE i zaoferował pomoc, ale wiadomo juz zaczyna się gadka że w tym budżecie będzie ciężko o zadbany egzemplarz itp ;)

Mieszkam na stałe w DE i kolega sobie raczej nie wymyśla za ok 8.500e to raczej golas z rocznika 2008-2009r i to z mało prawdopodobną historią serwisową i sporym przebiegiem za tą cenę nic konkretnego raczej w DE nie znajdziesz chyba że pod Berlinem u śniadych kolegów a tam to już loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem temat i jednak zwiększam budżet do 50tys. Chcę polować na polifta, mam nadzieję że to wykonalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w poliftach 2.0 tdi są już poprawione motory pod względem opiłków dostających się do wtrysków?

 

Czy do 50tys da się wyrwać fajnego polifta w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...