Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek


matu29565

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na nagraniu poniżej raz na jakiś czas po otwarciu lub zamknięciu z pilota auto się tak zachowuje. Problem rozwiązuje odpięcie centralki od pilota, wtedy wszytsko ustaje ale auto można zamykać i otwierać tylko kluczykiem 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co dokładniej się dzieje? tylko mruga światłami  czy nie wiem próbuje ciągle się zamykać/otwierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mruga i próbuje zamykać lub otwierać, tak jakbym cały cza klikał coś na pilocie. Odepnę centralkę i wszystko ustaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś identyczny przypadek w b5.... fachowcy chcieli moduły zmieniać za kupę kasy (w tamtym czasie za kupę kasy) i w ogóle... okazało się że moim przypadku winowajcą był zamek w klapie bagażnika... on powodował podawanie sygnału do zamykania... nie wiem po odpinaj po kolei zamki pojedynczo i może ta drogą sprawdź... błędów u mnie żadnych nie było jak coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sahipp napisał(a):

miałem kiedyś identyczny przypadek w b5.... fachowcy chcieli moduły zmieniać za kupę kasy (w tamtym czasie za kupę kasy) i w ogóle... okazało się że moim przypadku winowajcą był zamek w klapie bagażnika... on powodował podawanie sygnału do zamykania... nie wiem po odpinaj po kolei zamki pojedynczo i może ta drogą sprawdź... błędów u mnie żadnych nie było jak coś....

U mnie tez nie ma żadnych błędów. Zacznę od tego zamka bagażnika odłączę wtyczkę od niego i będę tak jezdzil zobaczymy co będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matu29565 napisał(a):

U mnie tez nie ma żadnych błędów. Zacznę od tego zamka bagażnika odłączę wtyczkę od niego i będę tak jezdzil zobaczymy co będzie 

nie mówię że na 100% u Ciebie też tak jest ale w moim b5 tak było... mówię fachowcy już moduły komfortu chcieli wymieniać i nie stworzone teorie chodziły... a szwankował zamek... sprawdź je po kolei i faktycznie zacznij od klapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 19:07, sahipp napisał(a):

Wystarczy, że odepnę wtyczki elektryczne czy muszę tez odpiąć pneumatyke?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, matu29565 napisał(a):
W dniu 23.02.2023 o 19:07, sahipp napisał(a):

Wystarczy, że odepnę wtyczki elektryczne czy muszę tez odpiąć pneumatyke?

 

Bo odpiąłem i dzis się powtórzył ten błąd i teraz nie wiem czy trzeba ten zamek całkiem odłączyć czy wystarczą przewody elektryczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matu29565 napisał(a):

Bo odpiąłem i dzis się powtórzył ten błąd i teraz nie wiem czy trzeba ten zamek całkiem odłączyć czy wystarczą przewody elektryczne 

tylko elektryka (wtyczka), jeżeli zamek jest powodem.... jeżeli to nie przyniesie skutku to trzeba szukać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zamki są ok, pytanie mam co to jest zaznaczone na czerwono na zdjęciu?

51E31B46-29EC-4633-924F-AD5051B73FE0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł/sterownik centralnego zamka

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej...

 

...a powiedz trochę słabe zdjęcie, ale z tego co widzę ( mogę się mylić) co u Ciebie z wiązką drzwi która idzie do auta jest grane? Czy ona jest sprawna? bo tak wygląda jakby były na niej jakieś naprawy przeprowadzane?

 

Ty masz tam jakiś dokładane autoalarm, pilota czy coś czy seria? jak to wygląda?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. zdjęcie wziąłem z internetu m, żeby dowiedzieć się co to jest na szybko, mam dokładany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co dalej bez poprawy?   Ten cały dokładany alarm Ty dokładałeś?  Jak to wygląda co to jest i gdzie wpakowane?  może warto wszystko przejrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie bez poprawy ale jutro wymontuję ten moduł i zobaczymy. Zakładał mi go mechanik i przez pół roku wszystko było dobrze, zamontowany jest pod kierownicą, zero wilgoci itp. Zamontowany jest sterownik ze zdjęcia 1276BB9C-F81F-46E0-AE1A-210C2EA2FF51.jpeg.eaa11dc70b40eb4eecac07f930de0744.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz czy ja dobrze rozumiem... po prostu czasem odwala Twojej audicy i ciągle próbuje zamykać zamek czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, raz próbuje cały czas zamykać a raz cały czas otwierać i wtedy żeby to ustało muszę odłączyć ten dorabiany sterownik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak no wszystko ma prawo sie popsuć... ale intuicja mi podpowiada że coś robi u ciebie zwarcie, coś się pierdzieli... u mnie tak w b5 było i jak pisałem moduły chcieli wymieniać  za kupę kasy ( wtedy) a doszedłem sam przez przypadek że winowajcą był zamek w klapie...  u Ciebie tak intuicja mi podpowiada że może być podobnie... Moja rada jeżeli taka możliwość to odłącz na razie ten alarm/piloty - niech będzie seria... a potem jeżeli nie będzie skutku przejrzeć wszystkie zamki, moduły, kabelki w poszukiwaniu jakiejś anomalii na początku wzrokowo... nie wiem gdzieś nalocik rdzawy, zaśniedziałe styki coś prawdopodobnie fiksuje i daje rozkaz zamykaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...