Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana sprężyny


Piopio10

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam audi a4 b8 2.0 kombi kupiłem samochód i są założone żółte sprężyny gwintowane. Nie chce żeby samochód na nich pozostał. W zestawie z samochodem dostałem czerwone sprężyny . Prosze o info co muszę zrobić żeby je zmienić tzn czy muszę kupić amortyzatory żeby założyć te czerwone  ? Czy te czerwone sprężyny są seryjne czy jakies inne powinny być? 
prosze o wyjaśnienie moich wątpliwości bo pierwszy raz mam z takim zawieszeniem odczynienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie sprężyny są gwintowane , tylko masz zestaw gwintowanego zawieszenia tzn, sprężyny , amortyzatory z regulacją na gwincie.Dostałeś w spadku prawdopodobnie sprężyny obniżające  , które były poprzednio na aucie, jeśli nie ma na nich żadnych oznaczeń to masz problem bo nie wiadomo co to za sprężyny i o ile obniżają od serii. Sprężyny oryginalne są czarne.

  Jeśli możesz zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj co za sprężyny Ci sprezentował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Po pierwsze nie sprężyny są gwintowane , tylko masz zestaw gwintowanego zawieszenia tzn, sprężyny , amortyzatory z regulacją na gwincie.Dostałeś w spadku prawdopodobnie sprężyny obniżające  , które były poprzednio na aucie, jeśli nie ma na nich żadnych oznaczeń to masz problem bo nie wiadomo co to za sprężyny i o ile obniżają od serii. Sprężyny oryginalne są czarne.

  Jeśli możesz zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj co za sprężyny Ci sprezentował ?


takie jest oznaczenie na czerwonych sprężynach 100586 16/09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za datą produkcji i ukrytym pod numerem producenta typem sprężyny nic mi to nie mówi.

 

Powinieneś podnieść auto kręcąc nakrętkami regulacyjnymi  do wysokości  ,z której będziesz zadowolony. Jeden obrót nakrętki to ok 3mm w dół lub w górę/ tak jest u mnie /.

Inne wyjście to zapytaj poprzedniego właściciela co to za sprężyny / podejrzewam że też obniżające/ to wtedy bedzie można dobrać amortyzatory.

Trzecie wyjście to zakup zawieszenia  takiego jakie auto miało z fabryki po numerze VIN .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Po za datą produkcji i ukrytym pod numerem producenta typem sprężyny nic mi to nie mówi.

 

Powinieneś podnieść auto kręcąc nakrętkami regulacyjnymi  do wysokości  ,z której będziesz zadowolony. Jeden obrót nakrętki to ok 3mm w dół lub w górę/ tak jest u mnie /.

Inne wyjście to zapytaj poprzedniego właściciela co to za sprężyny / podejrzewam że też obniżające/ to wtedy bedzie można dobrać amortyzatory.

Trzecie wyjście to zakup zawieszenia  takiego jakie auto miało z fabryki po numerze VIN .

Niestety nie mam możliwości kontaktu z poprzednim właścicielem;/ z tego co widziałem to nakrętka jest podkręcona do samej góry. 
czyli czym się różni czerwona sprężyna od żółtej ? I czy na te amortyzatory co są mogę założyć te czerwone sprężyny czy muszę mieć zwykle ? Jaka jest różnica Prośba o wytłumaczenie 
 A ile mogę wsiąść za takie zawieszenie co jest zamontowane ?

Edytowane przez Piopio10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona od żółtej, kolorem się różni . Pisałem Ci jak nie ma oznaczeń to wróżenie z fusów. Jeśli masz żółte spreżyny to jest to prawdopodobnie KW dość drogi sprzęt. Aby wiedzieć co to musiałbyś przeczytać naklejki na przednich amortyzatorach , inna sprawa do jakiego typu są przeznaczone. Cena zależy od stanu i wyglądu .

Do sprężyn czerwonych musisz mieć inne amortyzatory ale aby zamówić właściwe musiałbyś wiedzieć co za sprężyny masz i o ile obniżają. Jeśli obniżają więcej niż 35-40 mm to muszą być amory o ograniczonym skoku jeśli max 35mm to zwykłe.

Masz dwa wyjścia albo odkręcisz gwint i auto podwyższysz co byłoby sensowne albo wydaj worek kasy i zakup takie jakie było w serii . Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...