Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie w prawym kole przednim


ForestGump

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. 
Mam mały problem w prawym przednim kole.

Sprawa jest taka, że podczas jazdy na nierównościach oraz hamowania np. Na bruku, przejazd kolejowy stuka w kole, nawet bym powiedział, ze tak turkocze. Auto prowadzi się naprawdę bardzo dobrze, nie ściąga, super się trzyma drogi. Na fajnej drodze jest naprawdę komfortowo. Natomiast jak napisałem powyżej jednak coś mu dolega. Przy wjeździe na krawężnik nie wysoki, przejazd po progu zwalniającym, odzywa sie stukot w tym kole i tak jest od dłuższego czasu. Jeździłem po stacjach diagnostycznych i nikt nie mógł nic znaleźć. Mam nadzieje, ze ktoś mi pomoże z tą usterką ewentualnie może ktoś miał takie same objawy i wie jak temu zapobiec. Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jak piszesz 'turkocze' to jest to związane z napędem i kołami oraz  być może hamulcami / ogólnie mówiąc ze wszystkim co się obraca./

Krąg podejrzeń jest zawężony do jednego koła więc powinieneś się na tym skupić. Od pół osi do koła przejrzeć wszystko .

Wygląda też na łożysko koła ale to już by było zdiagnozowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu pasuje do łącznika stabilizatora, może wyrobiony lub nie dokręcony... u mnie tak było coś stukało w identycznych okolicznościach i byłem przekonany że jakiś wahacz konkretnie wyrobiony... na stacji sprawdzane na szarpakach i wyszło na to że wahacze ok, ale po bliższym przypatrzeniu, po moim stanowczym że ewidentnie coś nie tak i czuję, słyszę na danym konkretnym kole pukanie dostrzeżono w końcu nie dokręcony łącznik stabilizatora... tym stacjom to też nie zawsze można ufać w 100%...  ale oczywiście może być całkiem coś innego jak podpowiada tutaj @dekiel 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem podobną sytuację . Podejrzewałem  wszystko .Byłem u dwóch różnych diagnostów - bez efektów . Dopiero podczas naprawy -wymiany sprężyn z czerwonych -obniżających na zwykłe, okazało się że poduszka amortyzatora - ta nad sprężyną /tak chyba się nazywa/ latała sobie lużno - pozostałe części były O K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podobna sytuacja była, pukało na nierównościach i przy wjeździe na posesje gdzie jest krawęznik na wjeździe. Myślałem, że przguby.Na szaprakach byłem 2x nic, zero luzów. W końcu wyszło,że drążek albo końcówka drążka.. latała jak żyd po pustym sklepie  ? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...