Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Parę słow odnośnie cewki i świec w 1.6 ALZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

 

Średnio co 2 lata padała mi cewka zapłonowa, próbowałem różne firmy, zawsze to samo - padała jedna strona i nie pracowały dwa cylindry - widocznie taka jest obecnie marna jakość podzespołów. Jak wiemy w 1.6 alz cewka

jest umieszczona niefortunnie na silniku i pod przepustnicą i jest problem zmienić ją gdy jesteśmy daleko od domu. Przeniosłem cewkę na dorobiony wspornik zamontowany do kielicha przedniego lewego tak, że cewka jest poniżej zbiorniczka wyrównawczego - teraz jej wymiana to 10 minut max. Musiałem dokupić jeden kabel zapłonowy na sztukę (22 zł) bo ten krótki od 4 cylindra nie dostawał do nowej lokalizacji cewki. Wtyczkę i gniazdo cewki kupiłem na allegro, przewód to 4 x 2 mm. Wszystko chodzi super zarówno na benzynie jak i na LPG. Druga kwestia: zawsze jeździłem na świecach NGK jednoelektrodowych i jestem załamany jakością a raczej jej brakiem obecnie - po 15 tyś km każda ze świec miała już tak wypaloną elektrodę środkową, że został tylko ostry stożek - był problem z zapalaniem rano, czasem na zimnym wypadały zapłony itp.. Założyłem Denso K20TT i auto śmiga perfect. Teraz nie boję się jechać w żadną dłuższą trasę - zapasową cewkę mam w bagażniku.

 

Pozdrowienia!

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

   Mógłbyś podesłać linki do gniazda cewki zapłonowej, widziałem że wtyczki są dostępne, gorzej z gniazdem. Też mam zamiar zmienić umiejscowienie cewki zapłonowej. I jeszcze jedno, z tego co zauważyłem to cewki padają przez przebicia a winne sytuacji są świece. Szczególnie na gazie, tak jak u mnie powinny być wymieniane co 10 000km (jeździłem na denso K20TT). Teraz zastosowałem świece irydowe Bosch 0 242 240 653  i mam bez problemu przejechane na kablach 50 000 (właśnie planuję wymianę) natomiast na świecach 20 000.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 3.05.2023 o 23:44, towek napisał(a):

   Proszę:

ALLEGRO.PL
W dniu 3.05.2023 o 23:44, towek napisał(a):

 

 

 

Mógłbyś podesłać linki do gniazda cewki zapłonowej, widziałem że wtyczki są dostępne, gorzej z gniazdem. Też mam zamiar zmienić umiejscowienie cewki zapłonowej. I jeszcze jedno, z tego co zauważyłem to cewki padają przez przebicia a winne sytuacji są świece. Szczególnie na gazie, tak jak u mnie powinny być wymieniane co 10 000km (jeździłem na denso K20TT). Teraz zastosowałem świece irydowe Bosch 0 242 240 653  i mam bez problemu przejechane na kablach 50 000 (właśnie planuję wymianę) natomiast na świecach 20 000.

 

Opublikowano
W dniu 11.05.2023 o 21:10, Zbooy napisał(a):
ALLEGRO.PL

 

Dzięki, jeszcze może umisciłbyś kilka fotek z komory silnika. Interesuje mnie jak wykonałeś przeróbkę. 

Opublikowano
  • Autor

344793022_264230786009431_1193753196757588440_n.jpg

345022670_1884761935232350_608077342512299898_n.jpg

345030607_1741852106249246_4272815770662955644_n.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie dołączam się do tematu. Od jakiegoś tygodnia co jakiś czas zapala mi się check i  po chwili gaśnie. Podłączeniu komputera wyskakuje wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze czyli najprawdopodobniej cewka szwankuje. I teraz pytanie jaka zakupić aby trochę pochodziła

Opublikowano
7 godzin temu, Skowron16 napisał(a):

Panowie dołączam się do tematu. Od jakiegoś tygodnia co jakiś czas zapala mi się check i  po chwili gaśnie. Podłączeniu komputera wyskakuje wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze czyli najprawdopodobniej cewka szwankuje. I teraz pytanie jaka zakupić aby trochę pochodziła

Cewka i kable BERU, świece irydowe BOSCH  0 242 240 653

Edytowane przez towek

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 2.06.2023 o 12:32, Skowron16 napisał(a):

Panowie dołączam się do tematu. Od jakiegoś tygodnia co jakiś czas zapala mi się check i  po chwili gaśnie. Podłączeniu komputera wyskakuje wypadanie zapłonu na 1 i 4 cylindrze czyli najprawdopodobniej cewka szwankuje. I teraz pytanie jaka zakupić aby trochę pochodziła

Zacznij najpierw od wymiany przewodów zapłonowych i świec, u mnie wypadał zapłon na pierwszym i trzecim cylindrze podczas jazdy zaczynał mrugać check, auto nagle szarpie. Wymieniłem same przewody i świece i jak ręką odjął. Kable zakładałem BERU, Świece Denso

Opublikowano
  • Autor

Cewka w ALZ pracuje parami: 1 i 4 gar oraz 2 i 3. Jeśli na którejś parze masz problem to na 99% cewka chyba, że wyjątkowy pech i wypada zapłon przez kable lub świece na 1 i 4 lub 2 i 3.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.