Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia podsufitki przy otwartych drzwiach


Sebus 05

Rekomendowane odpowiedzi

 

Sebus11  0

Posted February 18

Witam, borykam się z jednym problemem iż w A4 B5 miałem oświetlenie podsufitki z urwanym guzikiem I nigdy to nie działało, ale udało mi się znaleźć podsufitke z dobrą lampką i jak daje na zero to środkowa żarówka nie świeci czyli ok, ale jak włączę tą lewą i prawą tymi przyciskami to świecą,  nie wiem tak powinno być może są niezależne o tego środkowego przycisku, ale co ciekawe jak dam ten suwak na I to żarówka nie świeci a jak dam suwak na ten symbol z samochodem to zaczyna świecić No i coś jest nie tak bo to przy zamkniętych drzwiach i czy drzwi otworze czy zamknę to i tak cały czas świeci, i jak otwieram drzwi to przestał działać ten brzemczek informujący o zapalonych światłach.. co może być przyczyną, iść po tych przewodach od lampki podsufitki i szukać problemu czy może styk w zamku,  ale czemu jest tak że na I nie działa a na auto działa na stałe. Prosiłbym o pomoc , znam się na elektryce ale w tym przypadku nie wiem za co się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebus 05 napisał(a):

Witam, borykam się z jednym problemem iż w A4 B5 miałem oświetlenie podsufitki z urwanym guzikiem I nigdy to nie działało, ale udało mi się znaleźć podsufitke z dobrą lampką i jak daje na zero to środkowa żarówka nie świeci czyli ok, ale jak włączę tą lewą i prawą tymi przyciskami to świecą,  nie wiem tak powinno być może są niezależne o tego środkowego przycisku

trochę nie pamiętam b5, ale to jest chyba prawidłowo....

 

co do reszty jak dasz na 0 to wiadomo zero, jak dasz na I to całe oświetlenie powinno się palić cały czas ( nie jestem tylko pewny bo nie pamiętam co do tych dwóch bocznych lampek z przodu oczywiście) jak dasz na samochód to tylko przy otwarciu drzwi...

 

sprawdź czy nie masz gdzies drutowanych kabli, pytanie dwa z którgo roku lampka... bo w profilu masz rocznik 95, od 96 była mała zmiana i doszło ściemniające się do zera światło po zgaszeniu, a nie od razu zero jedynkowo włączone wyłączone (jak u ciebie)... może tu jest problem....

Na pewno jest to do ogarnięcia, bierzesz miernik najprostszy z biedry i sprawdzasz jak płynie prąd w przewodach i według tego podłączasz....

 

co do brzęczyka nie właściwie działającego z oświetleniem... wiesz ciężko tak gdybać ale problem może być w wyrobionej bądź już wymienionej na badziew kostce stacyjki...

 

Proponuję abyś problemy zaczoł rozwiązywac po kolei, nie na raz wszystko... zacznij od przyrócenia prawidłowych funkcji oświetlenia. sprawdź prądy na przewodach wchodzacych do lampki....

 

sorry ze błedy ort jest późno i pisze na kolanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś otwierać inne drzwi niż kierowcy ??

Bo skoro przestał działać brzęczek od świateł i nie działa lampka w podsufitce to trzeba by się skupić na tym czy auto wie, że otwierasz drzwi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 30.03.2023 at 04:13, Elhape said:

A otwierałeś inne drzwi niż kierowcy?

Bo skoro przestał działać brzęczek od świateł i nie działa lampka w podsufitce to trzeba by się skupić na tym czy auto wie, że otwierasz drzwi:D

Dobre pytanie, tylko jak sprawdzic skąd one wie hah, nawet nie wiem gdzie idą te przewody od krańcówek musiałbym chyba wszystko rozprawać w ostateczności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 30.03.2023 at 02:32, sahipp said:

trochę nie pamiętam b5, ale to chyba dobrze....

 

co do reszty jak dasz na 0 to wiadomo zero, jak dasz na I to całe oświetlenie powinno się palić cały czas (nie jestem tylko bo nie pamiętam co do tych dwóch bocznych lampek z przodu oczywiście) ...

 

sprawdź czy nie masz gdzies drutowanych kabli, pytanie dwa z którgo roku lampka... bo w profilu masz rocznik 95, od 96 była mała zmiana i tylko ściemniające się do zera światła po zgaszeniu, a nie od razu zero jedynkowo włączono komunikat (jak u ciebie)... może tu jest problem....

Na pewno jest to do ogarnięcia, zbadania oceny z biedry i sprawdzenia, jak prąd płynie w przewodach i według tego przewodu....

 

co do brzęczyka nie działa go z oświetleniem... wiesz ciężko tak gdybać ale problem może być w wyrobionej bądź już wymienionej na badziew kostce stacyjki...

 

Aby rozwiązać problemy zaczoł rozwiązywac po kolei, nie na raz wszystko... zacznij od przyrócenia dodatkowych funkcji oświetlenia. sprawdź prądy na przewodach wchodzacych do lampek....

 

przepraszam ze błedy ort jest późno i pisze na kolanie...

Spoko spoko,  dzięki Ci bardzo tzn u mnie jest tak , że na 0 nie ma nic czyli ok na I też nie ma nic , a dopiero na Auto jest na stałe,  a wtyczka jest dobrze wszystko kolorami tak jak ma być,  pod nogami w kostkce okej , na wyjściu do lampki , no miernik mam nawet lepszy , ale tam jest plus i masa, ale jak 3 przewód mierzyłem to właśnie nie ma przejścia z masa więc musi gdzieś indziej iść i teraz pytanie gdzie , może złą lampke kupiłem? Bo miałem taką na jedną żarówkę ale był urwany guzik i nigdy nie działała, a jak wymieniałem podsufitke to kupiłem lampeczkę taka ze ma te boczne malutkie jeszcze,  ale kostka pasowała to powinno być okej , szukałem przekaźnika ale jeszcze się nie doszukałem,  może to jego wina ale czemu na 0 i I nie ma swiatla tylno jest na Auto I tylno na stałe a przy otwieraniu drzwi nie reaguje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego spokojnie bo chaotycznie piszesz i tak do niczego nie dojdziemy...

 

jaką Ty miałeś lampkę ori ? możesz znaleźć na necie foto i wstawić jej fotke tak poglądowo? Dalej nic nie piszę ale mam pewne przypuszczenia,  jak pisałem ty masz rocznik 95, a od 96 była zmiana, nie pamiętam czy to moduł komfortu za to odpowiada czy coś ale od 96 był ,,bajer,, powoli ściemniającej się do całkowitego wyłączenia...

 

Wstaw zdjęcie co Ty miałeś ori... jeżeli moje przypuszczenia się potwierdzą to będziesz miał dwie opcje, albo robisz oświetlenie jak to ma miejsce od rocznika 96 - z tym pewnie roboty trochę będzie, albo robisz prostą rzeźbę aby ta lampka którą kupiłeś po prostu prawidłowo działała w starym stylu że się tak wyrażę - będzie się to wiązało z przeróbką kabli po prostu tylko najlepiej w samej lampce a nie ori instalacji auta (tak z zasady)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, sahipp said:

kolego spokojnie bo chaotycznie obok i tak do niczego nie dojdziemy...

 

jaki Ty masz lampkę ori ? możesz znaleźć na necie foto i wstawić jej fotke tak poglądowo? Dalej nic nie podano ale mam kilka przypuszczeń, jak wszedłeś ty masz rocznik 95, a od 96 była zmiana, nie pamiętam czy to moduł operacyjny za to odpowiada czy coś ale od 96 był ,,bajer,, wkrótce ściemniającej się do wpisania.. .

 

Wstaw zdjęcie co Ty dodałeś ori... jeśli moje przyzwolenie się potwierdzą, że będziesz miał dwie opcje, albo zrobi oświetlenie jak do ma miejsce od rocznika 96 - z tym pewnie roboty trochę będzie, albo zrobiłeś rzeźbę, aby ta lampka którą kupiłeś po prostu poprawnie po prostu najlepiej w samej lampce a nie ori instalacji auta (tak z zasadami)...

 

 

 

Edytowane przez Sebus 05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Sebus 05 said:

 

obraz (1).jpeg

0a35edcc421eb9046b5f6b3098a6.jpeg

Ori miałem tą pierwszą z góry z 95 roku a kupiłem sobie tą na dole z bocznymi przyciskami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jest jak mówiłem... najprościej byłoby przerobić instalację nowej lapmpki tak aby odpowiadała temu co było w starej... to że wtyczka Tobie pasuje to nic nie znaczy, jak pisałem od rocznika 96 było to trochę inaczej... ale nie pamiętam co za to odpowiadało dokładnie. Musiałbyś poszukać na necie pod hasłami a4 b5 dorobienie ściemniającego się światła czy coś w tym stylu...  Albo najprościej jak pisałem przeróbka nowej lampki, popatrz na wzór jak to w starej wyglądało i zrób tak samo w nowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, sahipp said:

czyli jest jak mówiłem... najprościej byłoby przerobić instalację nowej lapmpki tak aby odpowiadała temu co było w starej... to że wtyczka Tobie pasuje to nic nie znaczy, jak pisałem od rocznika 96 było to trochę inaczej... ale nie pamiętam co za to odpowiadało dokładnie. Musiałbyś poszukać na necie pod hasłami a4 b5 dorobienie ściemniającego się światła czy coś w tym stylu...  Albo najprościej jak pisałem przeróbka nowej lampki, popatrz na wzór jak to w starej wyglądało i zrób tak samo w nowej

A no to już inna sytuacja w takim razie rozkręcę wtyczkę żeby obejrzeć styki i podłączę lampkę w taki sposób aby odpowiadały stykom , czyli na 0 wyłącz a na I włącz,  a potem będę się martwił tym dlaczego nie świeci pod otwarciu drzwi bo zapewnie nie będzie działać niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebus 05 napisał(a):

A no to już inna sytuacja w takim razie rozkręcę wtyczkę żeby obejrzeć styki i podłączę lampkę w taki sposób aby odpowiadały stykom , czyli na 0 wyłącz a na I włącz,  a potem będę się martwił tym dlaczego nie świeci pod otwarciu drzwi bo zapewnie nie będzie działać niestety .

dokładnie, a powiedz w starej lampce też były trzy lamki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, sahipp said:

dokładnie, a powiedz w starej lampce też były trzy lamki ?

No właśnie w tej starej była jedna lampka na środku,  dokładnie taka jak podesłałem , ale była możliwość ustawienia pozycji auto tylko akurat był suwak urwany i nie miałem okazji sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz na starej lampce wszystko działało prawidłowo ? mam tu na myśli brzęczek ? a światełko w jakiej pozycji miałeś ustawione ?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, sahipp said:

a powiedz na starej lampce wszystko działało prawidłowo ? mam tu na myśli brzęczek ? a światełko w jakiej pozycji miałeś ustawione ?

Właśnie tak brzęczek zawsze działał i nawet sobie dołożyłem kontrolkę świateł,  a wlacznik ten stary był w pozycji nijakiej bo był urwany to nawet nie wiem kompletnie. Może inaczej powiem , jak kupiłem samochód to lampka była rozwalona,  wyrzuciłem resztki tego suwaka z niej i chciałem podlaczyc taka prowizorkę aby tylko coś tam świeciło,  ale chciałem by się gasiło jak otworze drzwi i szukałem dodatkowego plusa nie znając się jeszcze na tym zbytnio No i stopił  mi kabelek się w 3 pinowej kostce pod nogami kierowcy ale naprawiłem,  obciąłem zarobiłem na nowo pin i możliwe że przez te zwarcie brzemczek nie działa, ale ręki sobie nie dam za to uciąć bo nie zwróciłem uwagi kiedy on przestal działać bo auto stało rok itp i jakoś tam umknęło wszystko.  Mam jeszcze pytanie No to 95 rok to elektroniki nie ma zbytnio więc w klamkach nie było mikrostyków , więc w jaki sposób działa otwarcie drzwi , że działał ten brzemczek i ta lampka ? W tylnych drzwiach mam krańcówki , ale czy one do tego służą czy może one są do centralnego zamka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw ogarnij lampkę wy świeciła... zrób ją tak aby odpowiadało to temu co masz w starej. Zalecam zrobić to tak abyś podpiął środkowe światło i tylko tym się zajął a jak to ogarniesz to boczne lampki aby działały na guziczek.. tak chyba było by najsensowniej aby przyciski w lampce nie były fejkowe i działały...

 

jak to ogarniesz to potem dalej... z tyłu to co jest ,,w aucie,, te krańcówki one służą do sygnalizacji czy auto było otwarte, również daje to sygnał w oświetlenie przy otwartych drzwiach... z przodu za one są już w zamkach i ile mnie pamięć nie myli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebus 05 napisał(a):

No to 95 rok to elektroniki nie ma zbytnio

było i nie było... była już elektronika tylko ona nie była taka upierdliwa jak w późniejszych modelach i hmm nie była tak mocno rozbudowana, ale jednak była... mimo że z pozoru jej nie widać bo w niczym nie przeszkadzała użytkownikowi... b5 tak fajne auto, ostatnie prawdziwe audi...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, sahipp said:

było i nie było... była już elektronika tylko ona nie była taka upierdliwa jak w późniejszych modelach i hmm nie była tak mocno rozbudowana, ale jednak była... mimo że z pozoru jej nie widać bo w niczym nie przeszkadzała użytkownikowi... b5 tak fajne auto, ostatnie prawdziwe audi...

Ze wszystkim tu się zgadzam , dlatego je sobie zostawiłem,  wszystko sam z nim mechanicznie porobiłem że jest igiełka, nawet nowy kat ma i teraz bawię się wnętrzem,  właśnie podoba mi się ta prostota że bez problemu mogę sobie szybki w prądzie dołożyć albo jakieś lampeczki , ale czasem jak się zdarzy usterka to trzeba główkować, no nic chyba zajmę się lampeczką a potem pojadę po krańcówkach i może dotrę do jakiejś usterki:) a jeszcze mam pytanie jak w tej lampce podsufitki mam plus i masę to trzeci przewodzik wychodzi przypuszczam z krańcówki zamka to to ma być masa czy plusik ? I w tylnych krancówkach mam wtyczkę z jednym przewodem i też jaki ma być tam prąd? Zero czy 12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebus 05 napisał(a):

Ze wszystkim tu się zgadzam , dlatego je sobie zostawiłem,  wszystko sam z nim mechanicznie porobiłem że jest igiełka, nawet nowy kat ma i teraz bawię się wnętrzem,  właśnie podoba mi się ta prostota że bez problemu mogę sobie szybki w prądzie dołożyć albo jakieś lampeczki , ale czasem jak się zdarzy usterka to trzeba główkować, no nic chyba zajmę się lampeczką a potem pojadę po krańcówkach i może dotrę do jakiejś usterki:) a jeszcze mam pytanie jak w tej lampce podsufitki mam plus i masę to trzeci przewodzik wychodzi przypuszczam z krańcówki zamka to to ma być masa czy plusik ? I w tylnych krancówkach mam wtyczkę z jednym przewodem i też jaki ma być tam prąd? Zero czy 12 ?

nie odpowiem Tobie bo nie pamiętam, a nie chcę w błąd wprowadzać... na pewno do tego dojdziesz to jest proste auto... z tych krańcówek i elekt szyb to wszystko leci do modułu komfortu a z niego do ewentualne wykonawcze urządzenia... najlepiej skombinuj sobie vaga (komputer)- jak wspomniałem u Ciebie ta elektronika już jest tylko nie jest jeszcze tak upierdliwa...

 

a elektronika uwierz mi jest w nim, może nie oferuje aż takich możliwości jak w nowszych autach ale jest...

Ty możesz tego nie zauważać bo w b5 jeszcze nie było czegoś takiego jak ochrona komponentu, dzięki temu wymieniasz podpinasz co chcesz i jak chcesz i jeżlel to zgodne z wersją jaką masz to działa i tyle, w b6 już musisz sporo elementów po wymianie zakodować, a prawidłowo mówiąc zrobić adaptację... miało to ukrócić proceder złodziejstwa a w praktyce to użytkownikom jest trudniej bo nie złodziejowi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamki drzwi zamki to są rzeczy za które odpowiada moduł komfortu i to on tym steruje... jak byś alarm robił to też fajnie aby współpracował z modułem komfortu.. możesz mieć otwieranie, zamykanie szyb z pilota, automatyczne domykanie szyb po zamknięciu jak masz elektryczne... no też jest trochę tych bajerów w b5 ... tak samo ta lampka to co kupiłeś ona jest z nowszego typu, ja nie pamiętam któryś miesiąc 96 roku była ta  zmiana i po zamknięciu drzwi oświetlenie się przyciemnia i gaśnie... musisz sobie poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, sahipp said:

lamki drzwi zamki to są rzeczy za które odpowiada moduł komfortu i to on tym steruje... jak byś alarm robił to też fajnie aby współpracował z modułem komfortu.. możesz mieć otwieranie, zamykanie szyb z pilota, automatyczne domykanie szyb po zamknięciu jak masz elektryczne... no też jest trochę tych bajerów w b5 ... tak samo ta lampka to co kupiłeś ona jest z nowszego typu, ja nie pamiętam któryś miesiąc 96 roku była ta  zmiana i po zamknięciu drzwi oświetlenie się przyciemnia i gaśnie... musisz sobie poszukać

To dobrze jakoś sobie ogarnę,  mam Audi B8 i tam też sobie dokładałem różne rzeczy to kodowałem vaga mam , mam vcds do nowszych i mam vag com do b5 , dzięki za wypowiedzi na pewno już wiem na czym stoję teraz tylno trochę pogody rozbiorę plastiki dobiorę się do przewodów popatrzę co i jak,  ogarnę lampkę i będzie git:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...