Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dystanse do kół.


tom.1

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Mam pytanie odnosnie dystansow. Czy to prawda ze po zalozeniu dystansow piasty szybciej siadaja , lozyska kol , tuleje  no i ze trzeba robic zbieznosc kol. Pytam bo chce kupic drugi zestaw kol jako letnie tylko ze jest ET 40 a mam ET29 takze musialbym zlozyc te dystanse. No ale jak to tyle skutkow ubocznych to raczej bede szukal cos w okolicy ET30. Ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych , po za tym będziesz ich używał pół sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dekiel 13 napisał(a):

Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych , po za tym będziesz ich używał pół sezonu.

 

A co ze zbieznoscia? Bo co pol roku ustawiac zbieznosc to tez niezla jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tom.1 napisał(a):

 

A co ze zbieznoscia? Bo co pol roku ustawiac zbieznosc to tez niezla jazda.

Po co chcesz ją ustawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, tom.1 napisał(a):

 

A co ze zbieznoscia? Bo co pol roku ustawiac zbieznosc to tez niezla jazda.

Zbieżności nie ustawia się przy zastosowaniu dystansów. Jedyne co musisz to zastosować dłuższe o szerokość dystansów śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom.1 napisał(a):

Czesc wszystkim. Mam pytanie odnosnie dystansow. Czy to prawda ze po zalozeniu dystansow piasty szybciej siadaja , lozyska kol , tuleje  no i ze trzeba robic zbieznosc kol. Pytam bo chce kupic drugi zestaw kol jako letnie tylko ze jest ET 40 a mam ET29 takze musialbym zlozyc te dystanse. No ale jak to tyle skutkow ubocznych to raczej bede szukal cos w okolicy ET30. Ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie?

tak to prawda, zmienia się przecież fabryczny, zaprojektowany punkt podparcia - po założeniu dystansu on się przesuwa... -  to jest bez sprzeczny fakt, druga strona medalu no ludzie wstawiają dystanse i nie płaczą.. musisz sam zadecydować tyle ile zwolenników tyle przeciwników, wygląd vs trwałość... wszystko zależy, ile jeździsz, z jaką wagą jeździsz i po czym... jeden nie odczuje różnicy a drugi tak...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze należałoby robić geometrię przy każdorazowym zapodaniu szerszych opon przy tym samym ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...