Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny hałas wspomagania kierownicy 2.0 TDI


qrstd15

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry lub dobry wieczór, przychodzę do Państwa z pewnym problemem, który pojawił się u mnie od niedawna. Mianowicie wspomaganie wydaje dziwny dźwięk połączony z wibracjami tylko podczas skrętu w lewo i tylko na postoju lub bardzo małych prędkościach.

Dodatkowo udało mi się zaobserwować, że podczas skrętu równocześnie z pojawieniem się dźwięku, lewe koło wibruje (skacze na boki), z prawym nie wiem jak jest, ciężko mi sprawdzić.

 

Płyn do wspomagania jest na dobrym poziomie.

Dodam, że samochód ma problem prawdopodobnie z lewym przegubem (?), to tylko przypuszczenia wynikające z tego, że przy ostrym skręcie w LEWĄ stronę podczas ruchu (może około 20-40km/h) pojawiają się stuki z okolic przedniej osi.

Czy te dźwięki podczas skręcania na postoju mogą być z tym związane?

 

Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje! Załączam filmik, na którym słychać dźwięk o którym mowa: https://www.youtube.com/watch?v=a3E0FmzlaBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju raczej przegubu nie słychać, proponuje na kanał wjechać i posłuchać skąd to słychać - ktoś kręci a drugi słucha pod spodem,

raczej coś ze wspomaganiem się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z przewodem od pompy wspomagania, tym pod wysokim ciśnieniem. Przeciekał w jednym miejscu. Wąż naprawiony został tylko pytanie czy 'dobrze' naprawiony bo przeciekać nie przecieka. Powiedz mi, idzie w jakiś sposób sprawdzić łatwo czy sama pompa lub te węże są wadliwe?

Edytowane przez qrstd15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiemy jakiej średnicy został założony nowy przewód, ori czy co było pod ręką...

trudno powiedzieć, jak ktoś naprawiał wrócić z reklamacją

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...