Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne położenie wiązki świateł drogowych LED Matrix


9n4l

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niecały tydzień temu kupiłem swoje pierwsze Audi i rzuciło mi się dziś w oczy dziwne świecenie świateł drogowych. Mam LEDy matrycowe, działają bez zarzutu, ale lewe (w sensie po stronie kierowcy) światło drogowe swieci wyraźnie niżej, co widać po takiej mocniejszej „plamie” światła po lewej stronie przed autem. 
Czy światła drogowe są ustawione „razem” z mijania? Tzn. tez są asymetryczne i jedno z nich swieci wyżej a drugie niżej? W żadnym moim aucie tak nie miałem. 
Załączam rysunki poglądowe co narysowałem. Niebieskie to światła drogowe, zielone to mijania. 
6116E57E-16E4-4205-BB0E-19F8ADF0517D.thumb.jpeg.3ad66cad06eaa70a2bdace7175c2737d.jpeg426B66AC-E203-42BC-A732-203256BF234F.thumb.jpeg.e8ec4b3f77b869ad48c6b4b38f3ece0f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający miał lekką stłuczke kilka lat temu właśnie po stronie kierowcy, ale z tego co pokazywał mi zdjęcia to ledwo co było ruszone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej lampa była wyciągana i jest źle osadzona. Obie lampy muszą być jednakowo (na jednej wysokości przymocowane), gdyż nie da się ustawić wiązek świateł drogowych. Śrubami do ustawiania świateł da się tylko wiązkę świateł  mijania regulować. Gdy lampy są różnie osadzone tak właśnie wygląda jak u Ciebie.

Gdy lampy są prawidłowo osadzone tak musi to wyglądać.

 

Screenshot_20230407_210506_Opera.jpg

Screenshot_20230407_210516_Opera.jpg

Screenshot_20230407_210454_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, tego się obawiałem ale no trudno. Będę pewnie musiał oddać żeby ktoś to poprawił.
Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak do ściągnięcia, poprawa osadzenia lamp, kalibracja kamery pod matrix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...