Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi a4 nie odpaląa po wymianie wtryskow

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam problem z audi a4 1.9 tdi quattro. W sierpniu 2022 auto nie odpaliło mechanik podejrzewał ze poszły wtryski okazało się że to wałek rozrządu. Do tego była wymieniona pompka podciśnienia czy jakoś tak. Szklanki i panewki. Wtryski oddawał do sprawdzenia i były Ok.  Auto przez pół roku jeździło. 13.03 auto nie odpaliło dzień wcześniej zapaliło ale ciężko oddane do innego mechanika okazało się że poszły wtryski plus do tego gniada. Włożona nowa głowica i wymieniony rozrząd i znów szkalnki( czy jak to się tam nazywa) bo były uszkodzone. Po odebraniu samochodu ciężko pali. Po dwóch dniach padł znowu nie odpalą. Po uruchomieniu go poszedł czarny dym i przez chwilę jak pochodził był mechaniczny dźwięk z silnika. 

Prośba o pomoc co może być tego przyczyna

Opublikowano
7 minut temu, ghost7734 napisał(a):

Witam,

Mam problem z audi a4 1.9 tdi quattro. W sierpniu 2022 auto nie odpaliło mechanik podejrzewał ze poszły wtryski okazało się że to wałek rozrządu. Do tego była wymieniona pompka podciśnienia czy jakoś tak. Szklanki i panewki. Wtryski oddawał do sprawdzenia i były Ok.  Auto przez pół roku jeździło. 13.03 auto nie odpaliło dzień wcześniej zapaliło ale ciężko oddane do innego mechanika okazało się że poszły wtryski plus do tego gniada. Włożona nowa głowica i wymieniony rozrząd i znów szkalnki( czy jak to się tam nazywa) bo były uszkodzone. Po odebraniu samochodu ciężko pali. Po dwóch dniach padł znowu nie odpalą. Po uruchomieniu go poszedł czarny dym i przez chwilę jak pochodził był mechaniczny dźwięk z silnika. 

Prośba o pomoc co może być tego przyczyna

Wiesz jak się to wszystko czyta to jest dramat jakiś z domieszką czarnego humoru... po pierwsze zmień mechanika/mechaników czym prędzej.... Znajdź kogoś normalnego a jak nie to zakupić narzędzia i do roboty samemu... To tak ciężko stwierdzić co jest nie tak, bo to wszytko co opisałeś nie ma prawa się dziać... Ogólnie to co opisałeś wszystko do przejrzenia od nowa tylko tym razem fachowo, szczególnie hydraulika skoro słyszałeś metaliczne dźwięki... Ogólnie w hydraulikę i wałek aby popatrzeć co tam się wyrabia to możesz nawet sam spojrzeć kwesta demontażu tej plastikowej pokrywy... i to byłby pierwszy punkt do sprawdzenia... rozrząd też robiony przy okazji był ?

 

 

Opublikowano
  • Autor

Tak niby jeszcze można przejechać 20 tys ale ciekła pompa i wymieniony był

To niby sprawdzeni mechanicy poleceni. Teraz u którego teraz jest auto mówi że to wina paliwa. Jakoś nie wierzę w to dziwne dla mnie jest to że poprzednio jak był robiony wtryski były Ok i po pół roku się popsuły?  Nie znam się na tym ale według mnie raczej nie powinny chyba. 

Opublikowano
17 minut temu, ghost7734 napisał(a):

Tak niby jeszcze można przejechać 20 tys ale ciekła pompa i wymieniony był

To niby sprawdzeni mechanicy poleceni. Teraz u którego teraz jest auto mówi że to wina paliwa. Jakoś nie wierzę w to dziwne dla mnie jest to że poprzednio jak był robiony wtryski były Ok i po pół roku się popsuły?  Nie znam się na tym ale według mnie raczej nie powinny chyba. 

jak wspomniałem to jakieś cuda u Ciebie są... trzeba koniecznie od początku wszystko przejrzeć i nie brnąć dalej bo to w złym kierunku zmierza... jak Ci sie narobi ogólny bajzel to potem ciężko będzie cokolwiek ustalić a koszta będą astronomiczne....

 

pierwsze zajrzeć w wałek i sprawdzić co się tam dzieje...

 

potem co do wtrysków, nie wiem czy silnik chodzi czy nie ale jak  będziesz miał ogarniętą pewną hydraulikę to zakup sobie najprostszy vcds i samemu chociaż zobaczyć korekcje wtrysków...

 

to są sprawy na pierwszy ogień

Opublikowano
  • Autor

Niby mechanik to sprawdzał podobno zblokowali się jeden popychacz. Odbiorę autoninzaprowadze do kogoś innego chyba jednak

Opublikowano
17 godzin temu, ghost7734 napisał(a):

Teraz u którego teraz jest auto mówi że to wina paliwa.

przecież on się do błędu nie przyzna i będzie wymyślał coraz to głupsze powody

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.