Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak kontaktu ze sterownikiem silnika


marekch57

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam kłopot z Audi a4b8 Avant. Otóż w pewnym momencie zanikł elektroniczy wyświetlacz, jak i wyświetlacz nawigacji. Nawigacja pokazuje, że utrzymuje zabezpieczenie komponentów. Licznik Save. I jeden i drugi wyświetlacz pracuje jakby w trybie oszczędzania świecenia czyli ledwo widoczny. Nie ma obrotomierza licznika i tych wszystkich danych wcześniej wyświetlających się. Radia brak również.  Świecą się kontrolki świecy żarowej, poduszki pasażera, ABS i hamulca. Wszystkie elektryczne sprawy są ok. Bezpieczniki sprawdzałem optycznie i niczego nie zauważyłem.  Byłem u diagnosty na kompie, skasował podobno kilka prostych błędów i nie mógł się dobrać tylko do sterownika silnika. Samochód poza tym jest ok. Przejechałem z Poznania do Lublina z duszą na ramieniu, ale ni się nie działo poza tym, że zatrzymałem się w pewnym momencie na stacji benz. I z głupia front włożyłem kluczyk, którego praktycznie nigdy nie wkładam. Po wyjęciu go powróciły wskazania i wszystko było znowu ok. Pook 300km zatrzymałem się na parkingu i wyłączyłem silnik. Niestety wszystko znowu się skiepściło.. Sterownik silnika raczej odpada, bo chyba bym w ogóle nie uruchomił pojazdu. Bezpieczniki raczej też ok. Chyba że to jakiś przekaźnik? Może immobilizer? Nie mam pojęcia. Może ktoś z Was miał coś podobnego? Pozdrawiam Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Koalakm napisał(a):

zgadzam sie ;)

 

10 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Wątpie żeby ktoś chciał jeździć z aktywowaną funkcją rozmrażania przedniej szyby. Poza tym, jeżeli już i tak musisz wykonać ruch ręką w celu aktywacji przycisku MAX, to równie dobrze możesz zamiast tego deaktywować funkcję s/s naciskając przycisk s/s. Totalnie bez sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie nie napisał że przy tej funkcji klimatyzacji system s&s się nie aktywuje. Nie twierdzę że jest to rozwiązanie ,,problemu" , ale jaka alternatywa.

Klima pamięta ustawienia po zgaszeniu silnika.

Edytowane przez Andi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andi80 napisał(a):

Nikt nie nie napisał że przy tej funkcji klimatyzacji system s&s się nie aktywuje. Nie twierdzę że jest to rozwiązanie ,,problemu" , ale jaka alternatywa.

Klima pamięta ustawienia po zgaszeniu silnika.

Pomylłeś tematy kolego. Odpisujesz w zupełnie innym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...