Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony silniczek klapy tankowania i demontaż


DedykOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Dzisiaj,gdy chciałem zatankować,moja klapka tankowania się nie otworzyła,próbowałem awaryjnie,niestety bezskutecznie.. Otworzyłem klapkę siłą. Moje pytanie jest następujące.. Jak dostać się do tego silniczka w moim konkretnym modelu. Widziałem podobny wątek,ale dotyczył on modelu B8.. Nie wiem czy przedziurawiac ten czarny "wkład" aby dostać się do zaczasków,ma ktoś jakiś schemat?  Sam wkład z uszczelka kosztuje około 20€ więc nie jest to duży problem. Dzięki za pomoc. Jeżeli dany temat jest już utworzony bardzo proszę o przekierowanie mnie. Dzięki  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podobnie jak w B8.

 

Na przyszłość filmek jak otworzyć gdy klapka się nie otwiera.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na przykładzie A3. Procedura ta sama

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub tutaj gdy chcesz wymienić tylko siłownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a więc zrobione według ostatniego filmiku. Nic nie trzeba było dziurawić.:decayed:. U mnie dostała się woda do silniczka.:mellow: Dodatkowo wyczyściłem za osłoną. Dorzucam fotki. Swoją drogą mam jeszcze jedno pytanie. Jak widać na zdjęciu mam zardzewiałą śrubę. Zauważyłem że mam pęknięty wężyk odpływowy,leje się woda.. Taki wężyk kupię w jakimś budowlanym,ale co z tą końcówką.. Czy ma ona jakiś numer aby zamówić? A może po prostu cały wężyk odpływowy jest jako część? ( Na tą chwilę "odpiąłem" wężyk od tej osłony,zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Praktycznie nic tam nie ma,tylko nadkole,więc nic dziać się nie powinno,woda będzie uciekać.. :mysli:

20230508_101633.jpg

20230513_180907.jpg

Edytowane przez DedykOOOO
Dopisanie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...