Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie podczas skrecania


Nayku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam pomocy, mianowicie podczas skrecania coś stuka. Ale dodam że nie podczas skrecania na sucho tylko w trakcie jazdy, wjeżdżam na łuk ewentualnie jakis zakręt czy rondo, jesli skręcam kołami coś stuka. Mógłbym określić to jakby jeździł po dziurach jednostajny dźwięk. Jakby koło zatoczyło kółko i znowu stukało i słychać to tylko podczas zakrętów. Im szybciej jade tym "szybciej,czesciej" stuka, szybciej zatacza kolo. Dodam że maglownica, wahacze,  drążki i końcówki wymianiane. Miałem wrażenie jakby stukało po lewej stronie. Dziś mechanik ma wymienić łożysko i piastę ale zastanawiam się czy to może być coś innego?

Jest ktoś kto miał podobny problem i to rozwiązał?

Jeśli odbiorę auto i dalej będzie stukać postaram się nagrać filmik, dźwięk może to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać to na każdym zakręcie, niezależnie czy lewy, czy prawy? Przeguby były sprawdzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przeguby Ok.

Przeguby by strzelał nawet na postoju jakbym kołami skręcał a tu niestety w trakcie jazdy i tylko podczas skrecania kół. 

Wczoraj miały być wymienaine łożyska i piasty ale mechanik się nie wyrobił i dziś będzie kończył. Mam nadzieję że to się okaże to ale jeśli nie to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak przy skręcaniu w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pamietam jak miał przeguby do zrobienia to w miejscu jak skręcał to strzelało ale pamietam ten dźwięk, u mnie niestety to całkiem inny  dzwiek. Stukanie bardziej bym powiedział że to brzmi jakbyś jeździł to płytach betonowych. Zjeżdżając z płyty i wjeżdżając na następną taki stuk. I u mnie coś podobnego jest jakbym jechał po takiej trasie z tym że to tylko w trakcie skrecania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał mieć też wahacze do wymiany, bo przegub musiałby być w agonalnym stanie, żeby stukać przy skręcaniu, wręcz w rozsypce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa zamknięta, przyszłościowo jesli ktos by był miał podobny problem u mnie chodziło o łożysko i piasta była w opłakanym stanie;)

Wymiana i wszystko ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...