Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja się nie włącza


Topyk
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Topyk,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem niedawno Audi A4 B5 1.6 1994 rok. Przyszedł czas na naprawę klimatyzacji. Jest klimatronik. Otóż nie włącza się.

- Układ jest szczelny

- Czujnik ciśnienia działa i daje sygnał

- Kompresor na krótko podłączony działa

 

Nie ma zasilania na sprzęgło kompresora i nie załącza się wentylator. Odkręciłem panel klimatronika. Jest tam założony panel 13.03.1998 roku o numerze 8L0 820 043 D. Czy ten panel będzie poprawnie działał z układem klimatyzacji z 1994 roku?

 

IMG_20230603_112436_663.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezpiecznik F25 (30A) to jest OK. Tak samo sprawdzałem wcześniej przekaźnik nr 3 od sprzęgła klimy - jest OK. Więcej nic nie sprawdzałem, bo szukam informacji na temat panelu klimatyzacji. Może ktoś wie jak go sprawdzić?

 

EDIT:

 

Czy mogę kogoś prosić o schemat elektryczny układu klimatyzacji? Nie mam dostępu do żadnej Autodaty a schematy elektryczne które mam nie obejmują układu klimatyzacji. Dobrze by było aby były opisy pinów w gniazdach panelu klimatronik.

Edytowane przez Topyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Problem rozwiązany. Panel klimatyzacji 8L0 820 043 D z 1998 nie pracuje z układem klimatyzacji z 1994 roku. Kupiłem panel 8D0 820 043 H i wszystko działa. Dodam jeszcze, że panel 8L0 nie tylko nie załączał kompresora, ale też nie zamykał nawiewu środkowego. Nawiew na szyby i nogi zamykał.

 

Dziękuję samemu sobie za pomoc.

IMG_20230611_122229_306.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...