Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.4 arj - na benzynie jest w porządku, a na lpg przerywa. Instalacja brc


Donpion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanko co jest przyczyną nierównej pracy silnika na LPG? Jak w tytule na benzynie silnik pracuje wzorowo, po przełączeniu na LPG daje się odrazu odczuć spadek kultury pracy silnika. W trasie nie przeszkadza to aż tak bardzo bo silnik pracuje równostajnie, natomiast w mieście przełączam na Pb bo ta czkawka strasznie irytuje. 

Z początku myślałem, że przyczyną może być brak jednego z katalizatorów, natomiast po wymianie wydechu zauważyłem tylko nieznaczną poprawę. Na stacji diagnostycznej powiedziano mi, że gaz jest dobrze wyregulowany. Instalacja ma 6 lat, montowana z mojej inicjatywy, wcześniej auto jej nie miało. Auto w zasadzie od montażu instalacji nie działało na niej tak jak na benzynie. Zakładałem, że jak ogarnę trochę silnik to się zmieni. Tak więc silnik jakieś 2-3 lata temu przeszedł lekką kuracją odmłądzającą na zasadzie wymiany odmy, czyszczenia przepustnicy, uszczelnienia, wymiany przewodów zapłonowych oraz świec. Jednakże efekt był widoczny głównie na benzynie. 

Instalacja - BRC

Jednostka sterująca - CEN SEQUENT 32

Wtryski WTRY BRC

Zespół dawkujący - Listwa RAIL

Samochód nie robi obecnie wielkich tras. Służy raczej jako wozidło dzieci do przedszkola, ale nigdy nie wiadomo co przyniesie los a skoro już ta instalacja jest do było by dobrze gdyby działała bez zarzutu. Być może gdy skończy się homologacja na butlę a auto doprowadzę do stanu zamierzonego :) pomyślę o rezygnacji z instalacji, puki co jednak jest jak jest. Auto na LPG zrobiło lekko ponad 30 000km.

Edytowane przez Donpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Donpion napisał(a):

Na stacji diagnostycznej powiedziano mi, że gaz jest dobrze wyregulowany

Na jakiej podstawie tak stwierdzili? 

Trzeba podejrzec korekty paliwowe i będzie widać co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że na podstawie wykonania pomiaru czystości spalin po przełaczeniu na LPG. Chłop wyglądał na kogoś wiedzącego co mówi. Co prawda na Pb wywaliło pomiar poza skalę ale to była wina wydechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...