Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z klimatronikiem po wyłączeniu immo


Nader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Wczoraj miałem problem z immo, a mianowicie na kluczykach które mam auto odpalalo i po chwili gasło. Nie pomagało ponownie kodowanie kluczy i inne zabiegi. 

 

Ostatecznie aby móc odpalić auto została zmodyfikowana pamięć w sterowniku. Finalnie auto odpala i jeździ. Ale jest jeden problem z klimatronikiem. Który polega na tym że nie da się go włączyć przyciskiem ON/OFF (przycisk cały czas się świeci na czerwono). Natomiast jeśli kliknę przycisk nawiewu na przednią szybę to klimatronik się załącza i nawiew działa ale tylko na maksymalnych obrotach. Da się również włączyć tryb ECON i teoretycznie modyfikować temperaturę. Ale jeżeli kliknę np. AUTO to klimatronik się wyłącza.

 

Spotkał się może ktoś z takim problemem? Dostęp do kabla będę miał dopiero w poniedziałek, i póki co szukam ogólnych informacji.

 

Audi A4 B6. 

Edytowane przez Nader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest tak, że klimatronik należy do urządzeń identyfikowanych przez dany kluczyk (przy 2-ch kierowcach każdy ma swoja nastawę po otwarciu/uruchomieniu auta).

Mam wątpliwości czy ten co kodował kluczyki zrobił to właściwie.

masz VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kodowanie kluczy nic nie dało, jakaś część odpowiadającą za dzialanie immo padła. Finalnie skończyło się wyłączeniem immobilizera w sterowniku tak aby auto odpalalo. Obecnie na desce miga mi ikona "auta z kluczykiem".

 

Program mam ale kabel dopiero w poniedziałek dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

po odczytaniu błędów z klimatyzacji mam następujące pozycje:

 

klima.jpg.e73a8c6a497286126e41b509b027fdc8.jpg

 

Ma ktoś może pomysł jak rozwiązać ten problem aby klimatyzacja zaczęła działać normalnie?

Tak jak wspomniałem wcześniej z racji usterki immobilizera został po prostu wyłączony.

 

Po przekręceniu kluczyka do pozycji zapłonu klimatyzacja działa normalnie, problem pojawia się w momencie odpalenia silnika.

Edytowane przez Nader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...