Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło od AVF do 1.8T BEX


SuperJanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

temat poruszany, i przekopany przeze mnie na forum godzinami. Potrzebuję jednoznacznej odpowiedzi czy to podejdzie? Chodzi o cały komplet: dwumas, tarcza, docisk.

Pojawiały się głosy, że pasuje, ale popularniejszy jest montaż sprzęgła z AWX, może ktoś kto zwiększał moc zna temat???

Od razu zaznaczam, że mam już wrzucone sprzęgło 240mm jak się okazało z 2.0 TFSI (przekładka z automatu na manual 6B, nie ja robiłem), niestety dwumas się rozsypał i nie wiem co kupić :( Jak wiadomo sprzęgło z diesla sporo tańsze. 

 

Nie znalazłem podobnego tematu, jeżeli jest to proszę o przeniesienie. Dopiero uczę się korzystać z forum. :)

 

Edytowane przez SuperJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zestaw pod 240 mm to LUK od BRD, fabrycznie ma 350 Nm, więc będzie zapas. AWX to zestaw pod 228 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dzięki, przestudiowałem sporo materiału i dla pewności pytam też tutaj :) Z tego co teraz sprawdziłem na stronce ze sprzęgłami to wg numerów katalogowych do BRD jest taki sam dwumas jak do AVF, a docisk i tarcza jest inna. 

Pytam o sprzęgło od AVF ponieważ z tego co wygrzebałem wg katalogu LUK docisk i łożysko są takie same jak do 2.0 TFSI (te same nr katalogowe co siedziały u mnie).

 

Dzisiaj po południu dotarła przesyłka z kompletem od AVF nr  600 0039 00 po wstępnym mierzeniu i porównaniu wygląda to dobrze, dwumasa ma jakby te same wymiary, wizualnie, ma tylko dodatkowy kołnierz z blachy, muszę sprawdzić czy nie będzie wadził, no i tarcza jest inna, ma sprężyny tłumiące, ale to raczej nie problem, 2mm różnicy w szerokości tulejki, ale nie wiem czy to przeszkadza. Teraz już nawet nie pamiętam w której tarczy tulejka była szersza. 

 

Czy ktoś jeszcze może się wypowiedzieć w temacie????? 

 

O, dzisiaj na sklepie cena o 30 zł spadła... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...