Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie na nowym wydechu w A4 B7 1.8T quattro


Sauron1990bb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Panowie i Panie już powoli tracę wiarę w audi. Audi a4 b7 1.8t quattro. Od roku mam problem związany z buczeniem. W zeszłym roku został wymieniony wydech na wydech ze stali nierdzewnej od kata aż po sam koniec.  Rura 2,75 oraz 2,5 cała z uwagi na późniejszy przyrost mocy do 270 km, środkowa pucha, 2 x końcowe tłumiki Ulter z koncowkami 90mm N1-90RS. Przez dwa dni jeździłem bez środkowej puszki ale zaraz poprosiłem o dodanie jej,bez niej nie dało się jeździć. Po założeniu puchy środkowej poprawiło się ale niestety nie jestem zadowolony. Audi miało być autem rodzinnym ale z uwagi na buczenie nie mogę go tak nazwać. Najgorzej jest pomiędzy 3 a 4 tys obrotów.
Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Ile koni da się zrobić na oryginalnym wydechu?
Czy przy zwiększeniu mocy poprzez zmianę turba, wywalenie kata itp, buczenie może zniknąć?

Może, można dodać drugi środkowy tłumik?

Potrzebuje Waszej pomocy

IMG_20230630_184048.jpg

IMG_20230630_184013.jpg

IMG_20230630_183955.jpg

IMG_20230630_183937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie puchy są dwie, po rozejściu się tej rury na dwie i może to coś zmienia. Mi tak buczało przy dodawaniu gazu w okolicach 2-3k i było to spowodowane gównianym downpipe, który sam uspawałem, poprawiłem kąt na łagodniejszy i przestało to być zauważalne, ale powiem ci, że mi nawet wczesniej nie przeszkadzało szczególnie. Niektorzy montują silencery do wydechu i mówią że im to pomaga, to takie zwężki co montuje się w końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio do 270 koni robić wydech, dp ok, ale że całość? W mojej "furmance" poprzedni właściciel zmieni końcowe tłumiki i też buczało, wykleiłem tył matami butylowymi z alu. i pianką. Pomogło, roboty sporo, szybciej wymienić wydech na ori. lub jak się da wstawić sam środkowy tłumik z serii na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...