Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator


Natalia1995

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, muszę wymienić akumulator w mojej a4 b8 lift z USA, 2.0 benzyna. Akumulator jaki jest w aucie to 110 ah i 520 amper.
W domu posiadam nowy 95 ah i 800 pare amper, a w sklepie mają 110 ah i też coś koło 800-900 amper. Który z nich będzie współgrał z moim samochodem? 
Czy muszę później w systemie w aucie zmienić, że dałem nowy akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest rodzaj akumulatora jaki masz obecnie i jaki jest ten nowy. Muszą być takie same. Jaki masz aktualnie? AGM, EFB czy inny?
Po wymianie akumulatora należy go poprawnie w aucie zakodować/przypisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Najważniejsze jest rodzaj akumulatora jaki masz obecnie i jaki jest ten nowy. Muszą być takie same. Jaki masz aktualnie? AGM, EFB czy inny?
Po wymianie akumulatora należy go poprawnie w aucie zakodować/przypisać.

Dzięki za odpowiedź, niestety nie wiem jaki mam, jutro zejdę do samochodu i zobaczę. Czyli wystarczy że będzie ten sam rodzaj np AGM. Ampery i amperogodziny mogą się różnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą, przy czym różnica między 95 Ah a 110 Ah jest już dość wysoka (niekorzystna). Najlepiej wstawić taki sam, lub o zbliżonych parametrach oraz odpowiednio zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Mogą, przy czym różnica między 95 Ah a 110 Ah jest już dość wysoka (niekorzystna). Najlepiej wstawić taki sam, lub o zbliżonych parametrach oraz odpowiednio zakodować.

Dzięki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...