Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd ABS 00287 w A4 B6 1.9TDI po 15km jazdy, a gaśnie kiedy auto ostygnie


Louu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Od 2 dni borykam się z problemem ABS/ESP. Po przejechaniu około 15km kiedy auto się już rozgrzeje, to zapalają się kontrolki ABS/ESP, kiedy wieczorem wstawię auto do hali garażowej i trochę przestygnie, to kontrolki znikają.

Podłączyłem auto pod kompa, błąd czujnika prawe tylne koło (zdjęcie), dodatkowo pomiary grupy 001 pokazują na postoju 1km zamiast 0km (zrzut ekranu).

Robiłem przejażdżkę wieczorem, kiedy kontrolki zniknęły z deski rozdzielczej, to czujniki pokazywały w grupie 001, że wszystkie 4 koła kręcą się z idealnie tą samą prędkością (prawy tylny czujnik działa bez problemu).

Pół roku temu - (około 5kkm)  miałem wymieniany lewy tylny zacisk, tarcze i klocki. Czy jest szansa, że teraz szwankuje prawy tylny zacisk i to jest tego pokłosie? Dzisiaj po trasie 50km z okolic tylnego prawego koła czułem lekki smród spalenizny i tarcza wydawała się być nader gorąca.

 

IMG_20230710_215558_Easy-Resize.com.jpg

Zrzut ekranu 2023-07-11 190157.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujesz smród ,felga gorąca to oczywiste że coś nie tak z hamulcem.Na początek wyczyścić łoże klocka sprawdzić prowadnice, felga przy normalnej jeździe może być co najwyżej letnia.Przerwa w obwodzie czujnika abs możliwe że powstaje wskutekwysokiej temperatury, jak nie naprawisz to łożysko też będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, krzychuG napisał(a):

Jak czujesz smród ,felga gorąca to oczywiste że coś nie tak z hamulcem.Na początek wyczyścić łoże klocka sprawdzić prowadnice, felga przy normalnej jeździe może być co najwyżej letnia.Przerwa w obwodzie czujnika abs możliwe że powstaje wskutekwysokiej temperatury, jak nie naprawisz to łożysko też będzie do wymiany.

Felga nie jest ciepła, natomiast tarcza już tak i to wydaje się, że troszkę mocniej niż pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, krzychuG napisał(a):

Jak czujesz smród ,felga gorąca to oczywiste że coś nie tak z hamulcem.Na początek wyczyścić łoże klocka sprawdzić prowadnice, felga przy normalnej jeździe może być co najwyżej letnia.Przerwa w obwodzie czujnika abs możliwe że powstaje wskutekwysokiej temperatury, jak nie naprawisz to łożysko też będzie do wymiany.

Edit: felga faktycznie też cieplejsza niż pozostałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...