Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bezpiecznik od nagrzewnicy elektrycznej w A4 B8


Bartosz Jablocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi Avanti  a4 b8 2,7 2011 rok czy może ktoś mi powiedzieć gdzie znajdę bezpiecznik od nagrzewnicy elektrycznej podam numer części nawet 8KO819011. Bo chce sprawdzić czy bezpiecznik jest cały czy czeka mnie wymiana taką prośbę dostałem od mojego mechanika. Chodzi o to że za tydzień jadę do Polski z Niemiec i będą w Polsce chce oddać auto do warsztatu a przedstawiłem problem jaki mam i mechanik poprosiłnie o sprawdzenie bezpiecznika w pierwszej kolejności. Szukałem po necie ale nie znalazłem. Z gory dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie nagrzewnicy jest dwustopniowe, dlatego są 2 bezbieczniki.
Stopień 1 to bezpiecznik C, stopień 2 to bezpiecznik D.
Bezpieczniki są pod osłona kierownicy.
Jak masz VCDS to możesz sprawdzić w rozszerzonych blokach pomiarowych czy nagrzewnic się uruchamia i pracuje. Warunkiem załączenia się nagrzewnicy jest temperatura zewnętrzna nie może być wyższa niż  +10 stopni C. Przy obecnych temperaturach na zewnątrz musiałbyś schłodzić czujnik temperatury zewnętrznej aby załączyło nagrzewnice.

Tutaj opisałem jak to sprawdzić za pomocą VCDS.
Przeczytaj najlepiej cały wątek od pierwszej strony, bo być może byłeś objęty akcja serwisową i nawet o tym nie wiesz.

 

https://a4-klub.pl/topic/416638-akcja-serwisowa-klimatyzacji-a4-b8-lift-2012-2015-80c5-80c6/?do=findComment&comment=5583703

 

Screenshot (23).png

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem akcje serwisową audi właśnie na wymianę czy coś z tego co mi babka powiedziała właśnie wymieniali nagrzewnice bo pytałem się o numer części którą wymieniali 8KO819011 sprawdzałem jest to właśnie nagrzewnica elektryczna. I mechanik radził mi na początek sprawdzić bezpieczniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działało dostałem listownie zaproszenie do wymiany darmowej. Mam tylko umówić termin zostawić auto na jeden dzień i oni wymieniają to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, skoro wszystko działa, dlaczego mechanik każe sprawdzić bezpieczniki od nagrzewnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bartosz Jablocki napisał(a):

dostałem listownie zaproszenie do wymiany darmowej

Oddaj auto niech wymienią bo jest niebezpieczeństwo powstania pożaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z moim mechanikiem bo już nie chce im oddawać do serwisu tutaj w DE. Za tydzień jadę do Polski i oddam do mojego mechanika w Polsce ale dzisiaj z nim gadałem i mówił że w pierwszej kolejności mam zobaczyć sobie bezpieczniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem po co wymieniali skoro działało wszystko. Teraz już od maja od wymiany dużo czasu minęło i muszę zrobić to na własną rękę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bartosz Jablocki napisał(a):

Też nie wiem po co wymieniali skoro działało wszystko. Teraz już od maja od wymiany dużo czasu minęło i muszę zrobić to na własną rękę 

Wymieniali bo musieli wymieniać, ponieważ była akcja serwisową (niebezpieczeństwo powstania pożaru). Skoro miałeś już wymienioną, kto Ci każe teraz jeszcze raz wymieniać? Dlaczego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem z ogrzewaniem jak temperatura na zewnątrz spada bliżej zera. Auto przestaje mi praktycznie grzać. Od strony kierowcy leci mi letnie powietrze a od strony pasażera praktycznie zimne nawet jak ustawie ogrzewanie na HI. Auto na komputerze nie pokazuje błędów zrobiłem adaptacje nawiewów. Auto dobrze się rozgrzewa i trzyma 90°. Problem zaczął się od akcji serwisowej więc podejrzewam że tam tkwi problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działanie nagrzewnicy elektrycznej możesz sprawdzić w VCDS tak jak już wyżej pisałem.
Jeżeli w VCDS nagrzewnica działa poprawnie, to problem leży gdzie indziej (być może zapchana nagrzewnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym gdyby nagrzewnica elektryczna miała usterkę, miałbyś zapisany błąd w sterowniku.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...