Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto nie chce odpalić, ale kontroli się świecą


Natalia1995

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłam na tydzień auto w garażu podziemnym, przyszłam i nie chce odpalić. Cały czas palą się kontrolki oraz dwa przyciski koło skrzyni biegów (pokazane na zdjęciach poniżej), obojętnie czy otworzę drzwi czy zostawię auto na dłuższy czas. Jest możliwość, że paliły się przez cały tydzień. Auto również się nie otwiera, choć wciskając kluczyk pojawia się czerwona dioda na kluczyku co znaczy, że chyba kluczyk działa.

Tydzień temu wyskakiwał mi komunikat o słabej baterii w kluczyku, wymieniłam teraz i zaprogramowałam, ale nic nie pomogło. 
Po odpięciu akumulatora oczywiście znikają, ale jak się go znów podepnie to nadal to samo - te same kontrolki i nie można odpalić auta. 

Jedyne co przychodzi mi na myśl to sytuacja właśnie sprzed tygodnia gdzie szukaliśmy przyczyny nie włączania się klimy i mechanik pousuwał wszystkie błędy, ale pozostał jakiś na jakieś magistrali (chyba CAN). Auto od tego czasu z 200 km przejechało (kilka razy było odpalane) i pozostawione w garażu na tydzień. 

Audi a4 b8 lift z USA. 
 

 

 

2622F42F-2A4A-459B-BD10-0CBA4BD227FA.jpeg

C05602B8-37FD-4637-9013-368BBBA32369.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny auto-scan.

Zmierz napięcie akumulatora,  jak jest  rozładowany to naładuj. Tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan.

Zmierz napięcie akumulatora,  jak jest  rozładowany to naładuj. Tyle na początek.

Okej, niestety jest sobota wieczór. W poniedziałek się odezwę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2023 o 20:32, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan.

Zmierz napięcie akumulatora,  jak jest  rozładowany to naładuj. Tyle na początek.

Wyładował się akumulator. Nie pokazało żadnych błędów dopóki nie włączyliśmy klimatyzacji. Jak włączyliśmy to pokazały się błędy właśnie na klimie i kamerce cofania. Ogólnie podobno coś w układzie klimatyzacji robi jakieś zwarcie lub coś podobnego bo ucieka prąd. Jutro jestem umówiona na przegląd wszyskich kabli i wtedy się okaże co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny auto-scan.  

Być może kamera jest źle podłączona i rozładowuje aku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć pełny auto-scan.  

Być może kamera jest źle podłączona i rozładowuje aku. 

Wrzucę jutro, ale jak kamerka jest fabrycznie zamontowana to może być źle podłączona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Muskel1 napisał(a):

O jakiej kamerce mowa? Dashcam? Czy kamera wstecznego?

Kamerze wstecznego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...