Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda strona pasażera!


Necroz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu zbiera mi się woda strona pasażera przód myślałem że to może kratka w komorze silnika na dodatkowy filtr uszczelniłem nadal leciało potem wyczyściłem podszybie x2 (gumki wywaliłem) oprócz tego przy sterowniku tego jeszcze nie ruszałem, przyszła pora na panoramę węże był lekko poluzowane i były zacieki na panoramie z prawej strony wszystkie 4 odpływy uszczelnione taśma samowulkanizująca.

i wczoraj popadło i znowu woda.

Kapie za schowkiem a zaczyna to się z prawej strony przy jakimś przejściu z komory(chyba) do wnętrza tutaj mam krótki filmik i foto co to za miejsce i jak się do niego najlepiej dostać jak to uszczelnić?

Ktoś może to przerabiał? demontować schowek ? czy od strony błotnika się za to zabrać?

 

Screenshot_2023-08-23-11-01-39-852_com.miui.gallery.jpg

Edytowane przez Necroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być kilka. U mnie woda lała się do tunelu środkowego a później przy skręcaniu w lewo ciurkiem zza schowka, okazało się że rurka od skraplacza klimatyzacji nie dość że się urwała to jeszcze była przytkana, mechanik ogarnął :D może to jest powodem zbierania się jej u Ciebie.

Edytowane przez AIDS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem jeszcze raz panoramę i nie wiem czy to rama od podsufitki ma tak chodzić ? Możliwe że przez to się przelewa ?

Edytowane przez Necroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem wodą w dużej ilości w prowadnice  przelewa się między i kapie.

Z drugiej strony jest w miarę ok jest to jakaś masa klejąca która chyba zabezpieczenia przed wodą 🤔 ale nie mam jej jakoś dużo tam.

IMG_20230826_113343.jpg

IMG_20230826_113441.jpg

IMG_20230826_113213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dach do wymiany.

Dach składa się z dwóch różnych elementów, który jest fabrycznie łączony/sklejony w miejscu pokazanym na zdjęciu. Z czasem miejsce klejenia pęka i do wewnątrz dostaje się tamtędy woda.

Ktoś próbował to u Ciebie już czymś uszczelnić ale aby pozbyć się problemu, musisz wymienić całą kasetę panoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się orientuje ile kosztuje nowa panorama ? 

WAUZZZ8KXBA034562

Nie wiem czy to ten nr 8k9877041 d 5l9

 

Screenshot_2023-08-29-09-18-00-047_com.miui.gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama kaseta (bez szyb) kosztuje 6149 zł.

Nr części jeżeli się nie mylę 8K9877049 B (należy zweryfikować po VINie dla 100% pewności).

 

Screenshot (107).png

  • Dzięki 1
  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Orientuję się ktoś gdzie mogę dostać nowe Linke do dach panoramicznego.?? 

Na tych znanych polskich portalach nie znalazłem ani jednej sztuki. Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie mam napisać. A skoro tu jest temat o panoramicznych dachach to sądze że ktoś pomoże. Bo cały dywan od strony pasażera mam mokry a nie mogę otworzyć dachu żeby wyczyścić wannę od spływu wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...