Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zużycie opon. Ścięte oba boki we wszystkich oponach


Damian_97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule , ścina wszyskie 4 opony z oby stron felgi (krawędzie) niezależnie czy 16 zimowe czy 17 letnie

 

Robia sie takie dziwne paski jak na zdj po obu stronach kazdej opony jakby było za małe ciśnienie 

 

Ciśnienie dobre 16 (+-2.5bara, 17 okolo 2.8 bara) 

Zawieszenie sztywne

Amortyzatory ok

Zbieżność sprawdzwna jest ok

IMG_20230904_185645.jpg

IMG_20230904_185656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Langista napisał(a):

Na co Ci aż 2.8 bara?

 

Co do geometrii, jakiś wydruk masz?

Mialem na wcześniejszych oponach 2.5 bara tez scielo to teraz dalem więcej bo myślałem ze za male (tak mowili na wulkanizacji ze przez to moglo tak dziwnie ściąć) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tabliczkę ile zaleca producent. Od 2.2 do 2.8 przy pełnym obciążeniu samochodu (5 pasażerów i pełen bagażnik)

 

Nie mniej, za dużo napompowane zostawiło by boki w spokoju. Ja miałem to samo, u mnie akurat trefna guma, opony po 3 latach wyglądają jakby miały 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Langista napisał(a):

Zobacz na tabliczkę ile zaleca producent. Od 2.2 do 2.8 przy pełnym obciążeniu samochodu (5 pasażerów i pełen bagażnik)

 

Nie mniej, za dużo napompowane zostawiło by boki w spokoju. Ja miałem to samo, u mnie akurat trefna guma, opony po 3 latach wyglądają jakby miały 15.

Wiem ze duzo 2.8 jeździłem 2.5 kazali zwiększyć to zwiekszylem, mozliwe ze zle zbieżność ustawiina jest? Bo ustawili ale zadnego wykresu nie dali jechać gdzie indziej czy raczej zbieżność by nie,, zjadala 4 opon w tski sam sposób"? 

 

3 rozne komlety opony i wszyskie tak dziwnie zuzywa robi takie,, paski " I zuzywa boki opon 

 

Chce kupić nowki zimowe ale boje sie ze sie zniszcza dlatego najpierw chcę wyeliminować przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym na geometrię pojechał gdzieś, gdzie dostaniesz wydruk. Często właśnie ustawiają koła zbieżnie i taki ma to efekt na oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...