Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zamontować układ samo poziomowania ksenonów w A4 B8 2013 rok


MC7
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam audi A4 B8 z 2013 roku po kupnie okazało się, że są dołożone reflektory ksenonowe. W oryginale były lampy H7 w związku z tym nie ma samo poziomowania. Co trzeba dokupić aby zamontować samo poziomowanie by nie wracać do oryginalnych lamp. Zamontowane mam lampy 8K0 941 031C, 8K0 941 032C i moduł 8K0 907 063 DB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

To nie takie proste i nie tanie.

Lampy, które masz obecnie u siebie, to lampy skrętne. 

Lampy te wymagają obu czujników samopoziomowania, jeden na przedniej, drugi na tylnej osi.

Od pewnego rocznika A4 wychodziły tylko z jednym czujnikiem na tylnej osi (nieskrętne bixenony).

Drugą rzeczą jest odpowiedni sterownik BCM1 (moduł centralnej elektryki) w wersji highline,  do obsługi bixenonów skrętnych, gdyż w poliftach nie ma osobnego sterownika samopoziomu jak w przedliftach, i  BCM1 przejął tę funkcję. Czeka Cię więc także wymiana tego sterownika na wersję highline (Twój taki nie jest),  ściągnięcie ochrony komponentu z niego, zakodowanie i dopasowanie adaptacji oraz odpowiednie okablowanie wszystkiego, zgodnie ze schematami aby to ruszyło.

Oprócz tego musisz mieć też układ spryskiwaczy reflektorów przy tych lampach, bo nie dostaniesz przeglądu.

Jeżeli mogę Ci coś doradzić, to daj sobie z tym spokój.  Wsadź takie lampy jak były albo kup inne auto. Nie jest to niewykonalny mod ale drogi i pracochłonny.

Trzeba mieć czym, trzeba miec wiedzę oraz sprzęt aby tego dokonać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinacji po za tym nie znam nikogo kto by mi ogarną wiązkę.

A w lampach które miałem w samochodzie jest zamontowany jakiś dodatkowy układ na kablach wewnątrz lampy.

Więc założyłem H7 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...