Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zatkana chłodnica wody czy to coś innego?


Frrrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w czasie jazdy temp podskoczyła do prawie 120, po zatrzymaniu dolny waz zaznaczony na zielono zerwany, od strony zerwanego węża chłodnica gorąca, od drugiej strony zimna, zatkana czy szukać innego powodu?

IMG_0478.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica out i od strony mniejszego wentylatora zalewać wodę żeby sprawdzić drożność. Chłodnica raczej tylko w części nie ma szans się nagrzać, powinna być ewentualnie chłodniejsza na wylocie, czyli od strony mniejszego wentylatora, tam jest dopływ do termostatu. 

Coś robiłeś ostatnio z układem chłodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał(a):

Chłodnica out i od strony mniejszego wentylatora zalewać wodę żeby sprawdzić drożność. Chłodnica raczej tylko w części nie ma szans się nagrzać, powinna być ewentualnie chłodniejsza na wylocie, czyli od strony mniejszego wentylatora, tam jest dopływ do termostatu. 

Coś robiłeś ostatnio z układem chłodzenia?

Czyli wlać w czerwony i obserwować czy wyleci całość niebieskim? Wymiana termostatu ale miałem problemy z temp już wcześniej.

IMG_0480.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że masz trzeci wypust, widać V6 mają zupełnie inną chłodnicę. Wlej w czerwony i sprawdź czy coś poleci. Jak nic to chłodnica do wymiany, jak poleci to demontaż pompy wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dziwne. Drożna jest, bez problemu można dmuchnąć i woda tez leci 😕

 

Zrobię dwie płukanki układu, może coś da, a chłodnice nową odeśle jak przyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem.. sprawdź lepiej pompę wody, czy wirnik się nie urwał. Termostat też może być uszkodzony (często z pudełka już są zepsute) i stoi na zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...