Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Avant multi - Dziwne zachowanie auto hold


wing4fun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dzisiaj domontowałem sobie w aucie auto hold kupionym zestawem na allegro. Wszystko 5x sprawdzone przez zaistaniałą sytuację i rozkładam ręce, liczę na pomoc.

 

Przycisk z Auto hold świeci, po zatrzymaniu pojawia się zielone P auto stoi. Jak na wstecznym dodam gazu ładnie zwalnia się hamulec i rusza, natomiast do przodu... ani rusz. Auto próbuje ciągnąć abs/ręczy mocniej się zaciska tak jakby komputer nie dostał informacji ze ruszam tylko, że się "staczam".

 

0 błędów sprawdzane vcds'em.

 

Jakieś rady co sprawdzić ?

 

Wiązka jest podłączona do złącza pompy abs do pinu 16 i 8, piny w kostce od przycisku  10,11,12 (11 plusowy z bezpieczników), vcdsem dokodowane AHA. Pompa z funkcją TPMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pas zapięty i do tyłu ładnie odpuszcza, a do przodu ani rusz. Własnie jest taki efekt jakbym zaciągnął ręczny i nie zapiął pasa a dał gazu, tylko, że czuć że mocniej dociska po chwili te hamulce zamiast je zwolnić przy próbie ruszenia :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wykrywa zapięych pasów. Zmień w adaptacjach na możliwość ruszania z niezapiętym pasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Może nie wykrywa zapięych pasów. Zmień w adaptacjach na możliwość ruszania z niezapiętym pasem

Tylko że jak świeci zielone P i odepnę pasy to zmienia się na czerwone P i zaciąga ręczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Ok. Kodowania też sprawdzałeś?

 

Po instalacji wszedłem w VCDS w system abs i tam pomocnikiem kodowania dodałem system AHA. Kodowanie się przyjęło. Chyba że coś jeszcze masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Nie tylko jedno kodowanie. Pompa ABS jaki numer ma? Obsługuje AH? 

8k0614517BF - sprawdzałem, obsługuje AHA i TPMS.

 

Sterownik 8K0907379R

Edytowane przez wing4fun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Powinno ruszyć.

 Nooo :). Ciekawi mie czemu do tyłu działa a do przodu już nie. Tak sobie myślę, bo przycisk od tej funkcji trochę ciężkawo chodzi... czy to może mieć zwiazek? Mi się wydaje że nie powinno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...