Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd epc i skaczącą temperatura w A4 B8 2014r


Olej_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b8 2014 1.8 tfsi 170km 

Wczoraj po krótkiej trasie zgasiłem auto i po jakiś 30min odpaliłem ponownie wyskoczył błąd epc i ograniczyło obroty. Ruszyłem w stronę domu ale zauważyłem że temperatura zaczęła rosnąć ponad 90° nawet grubo ponad 100° włączyłem ogrzewanie i troszkę spadła ale cały czas była powyżej 90° wentylator cały czas pracował. Zauważyłem tez ze górny wąż od chlodnicy jest tylko delikatnie cieply a inne aż parzą. W zbiorniczu płynu przy max. Ale też nie widziałem żeby z tych cienkich rureczek które wchodzą do zbiorniczka coś leciało tak jak by nie było obiegu. Rano odpaliłem auto epc nie ma tylko check pojechałem na kompa i wyszedl błąd 17789 i 16987. Oba skasowane i niby okej ale przejechałem 10km i temperatura znowu delikatnie powyżej 90° wentylator cały czas działa i zapalił się check. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa płynu chłodzącego do wymiany. Element ten składa się z 2 części, pompa wody oraz regulatora płynu chłodzącego (bypass). Najprawdopodobniej ten regulator ma usterkę.

 

PS. Postaraj się w przyszłości wrzucać pełny protokół diagnozy tzw. auto-scan, czyli odczyt błędów ze wszystkich sterowników, a nie tylko kody błędów. Zniechęca to do pomocy jak ktoś ma sobie jeszcze wyszukać co oznaczają kody błędów.

 

Uzupełnij proszę także prawidłowo profil (kod silnika), będzie wiadomo o jakim tutaj mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a mógłbyś napisać gdzie ta pompa jest? I czy dużo roboty jest z wymiana takiej pompy? Ew jakiś jej typ był bym wdzięczny bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę zalecam zrobić w warsztacie bo będzie potrzebne urządzenie diagnostyczne do odpowietrzenia układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...