Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B7] Problem z demontażem wahacza górnego tylnego


HanysWA4

Rekomendowane odpowiedzi

Część, jestem w trakcie wymiany wahaczy górnych tylnich (wyszło na przeglądzie). Nie miałem specjalnych problemów z wykreceniem śruby mocującej wahacze do zwrotnicy, ale po jej usunięciu nie mogę nadal wyciągnąć ich ze zwrotnicy. Próbowałem podgrzewać, lewarowałem zawieszenie do góry (myślałem że może to naprężenie), jednak dalej się trzyma. Na wszystkich filmikach na YouTube albo wychodzi to lekko albo wcale nie jest pokazane. Jakaś rada? Boje się że uszkodzeń zwrotnice bijąc, podważając z nadmiarem siły.

Próbowałem też wybić od spodu używając śruby ale poszło może 1-2mm i siedzi dalej mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega po wyżej radził,wymontuj zwrotnice .Ja miałem kiedyś ten sam problem, grzałem wybijałem podcinałem,aż w końcu uszkodziłem zwrotnice,i musiałem wymieniać ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedną stronę mi się udało bez wyciągania zwrotnicy. Pomogło poluzowanie mocowania amortyzatora u góry, co pozwoliło mi odkręcić wewnętrzną końcówkę wahacza i w efekcie dało się wybić w miarę szybko. Widocznie naprężenia trzymały to na miejscu, jak jedna strona była luźna to i tak zewnętrzna puściła. Teraz bawię się z drugą stroną.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...