Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie przy delikatnym hamowaniu, wibracje na pedale hamulca


ferano

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam problem z moim A4 B8.5 allroad. Przy temperaturach poniżej 25stopni C (chociaż czasami ale bardzo rzadko i powyżej) przy delikatnym hamowaniu w końcowej fazie hamowania (tuż przed zatrzymaniem) pojawiają się dziwne dźwięki (chrobotanie, stukanie) w mojej ocenie dochodzące z pompy ABS, te stuki czuć na pedale hamulca. nie jest to standardowa wibracja na pedale przy załączonym ABS ale takie pojedyncze nieregularne stuknięcia. Nie jest to zjawisko niebezpieczne, nie wydłuża drogi hamowania, auto nie ściąga ale jest bardzo irytujące. Zauważyłem, że po wystąpieniu  tego efektu gdy ruszam i przekraczam prędkość 12km/h słychać dźwięk jakby ciśnienie w pompie abs albo hamulcowej było zwalniane. Warto tutaj dodać, że czasami gdy jadę normalnie i przyhamuję ale się nie zatrzymam, to to zwolnienie ciśnienia też występuje ale przy różnych prędkościach i dopiero w momencie gdy prędkość auta zaczyna wzrastać.

Do tej pory w aucie wymieniałem:

- Pompa ABS

- Tarcze i klocki przód tył

- Zaciski tył i lewy przód

- Tuleje Bananów

- Tuleje górnych wahaczy

- Płyn hamulcowy

- Sprawdzenie zbieżności i geometrii (jest OK)

- Sprawdzałem też logi z jazdy i nie ma na nich śladu aby na którymś z kół prędkość np. spadała do 0 albo inaczej wariowała

Warto dodać, że po odłączeniu dowolnego czujnika i wyrzuceniu błędu ABS problem znika ale ABS nie działa wcale, dawno nie sprawdzałem ale gdy podłączałem się VCDS do sterownika ABS na jazdach próbnych problem też nie występował.

Mam nadzieję, że ktoś miał już podobne doświadczenia i coś podpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz predkosci na kołach, tam gdzie jest inna wartosc jest babol

prawdopodobnie koronka na któryms łożysku jest uszkodzona

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...