Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadek- bardzo ciężko wchodzące biegi


mats0n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć…. Ostatnio złapałem poślizg i wpadłem w barierki przy prędkości około 50-60 na godz w dodatku w momencie zmieniania biegu wiec w czasie wypadku miałem na sprzęgle. Biegi na wyłączonym silniku wchodzą dosyć łatwo, ale już na odpalonym silniku wchodzą bardzo ciężko, najgorzej jedynka oraz wsteczny. Ale przy wrzuceniu biegu samochód normalnie się rozpędza i jedzie bez żadnych głosów, odgłosów i walenia w cokolwiek. Po prostu ciężka wchodzą. W dodatku skrzywiło koło i wahacze jakies tam ale to nie problem wymienić wahacze ale problemem jest to ze już dwóch mechaników nir wie gdzie jest problem z biegami i nie są w stanie mi pomoc i teraz szukam trzeciego mechanika, którzy zobaczy co się dzieje i czy w ogole

jest w stanie pomóc. Jeden mechanik już mnie naliczył na koszta około 8-10 tysięcy, drugi po prostu powiedział ze nie wie o co chodzi z samochodem. Silnik ajm, skrzynia manualna 5 biegowa…. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Langista napisał(a):

Wykrzywione wodziki lub wybierak pod lewarkiem. Zdejmij ramkę wraz z mieszkiem lewarka i dokop się tam.

I tylko to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 23:37, Langista napisał(a):

Od tego należy zacząć.

Wróciłem od kolejnego mechanika, powiedział ze to musi być sprzęgło jeśli na wyłączonym silniku biegi wchodzą a na włączonym silniku biegi nie wchodzą lub bardzo ciężko wchodzą. Nawet nie sprawdził tego o czym pisałeś wyżej. Nie wiem co dalej robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na wyłączonym silniku przy wciskaniu pedału sprzęgła słychać jakiekolwiek odgłosy? Spróbuj zajechać gdzieś na jakąś halę/garaż i sprawdź czy przy włączonym/wyłączonym silniku słychać coś przy wciskaniu sprzęgła. Czy normalnie sprzęgło wraca z powrotem, czy się zacina, czy wchodzi ciężej jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Langista napisał(a):

Czy na wyłączonym silniku przy wciskaniu pedału sprzęgła słychać jakiekolwiek odgłosy? Spróbuj zajechać gdzieś na jakąś halę/garaż i sprawdź czy przy włączonym/wyłączonym silniku słychać coś przy wciskaniu sprzęgła. Czy normalnie sprzęgło wraca z powrotem, czy się zacina, czy wchodzi ciężej jak kiedyś.

Sprzęgła w ogóle nie słychać, jest z nim wszystko okej i przy wyłączonym i włączonym silniku. Buda się nie trzęsie, samochód normalnie jedzie i sprzęgło zawsze normalnie wraca z powrotem. Po prostu na wyłączonym silniku biegi wchodzą dosyć spoko, ale na włączonym silniku już wchodzą bardzo ciężko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...