Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 i problemy z MMI 00384, 00466, 01320


bartek558899

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć panowie! 

Na wstępie odrazu mówię, że stawiam flaszkę dla tego który da mi złote rozwiązanie...

Pacjent audi a5 2.7 z 2008.

Dziś po podjechaniu pod dom nagle przestało działać MMI (mam 2g). Z ważnych rzeczy to po przytrzymaniu przycisku głośności odpala się (więc hura mmi działa).

Odpalam odrazu VCDS i wyskakują błędy :

00384  - optyczna magistrala danych , 011 - przerwa w obwodzie , priorytet 5

00466 sterownik elektroniki kolumny kierownicy (j527) - 004 brak sygnału/brak komunikacji SPORADYCZNY,  priorytet 2

01320 - Sterownik climatronic (j255) - 004 brak sygnału/brak komunikacji - sporadyczny, priorytet 2

Wszystkie o jednym czasie i godzinie.

tak szczerze już wertuje fora polskie i angielskie od kilku godzin i nie wiem już sam. Niektórzy piszą, że mimo że pokazuje problem z modułem gatewaya (błędy 00466,01320 to jeden moduł przynajmniej tak wynika z vcds) to wcale nie musi oznaczać,że to walnęło to i może być to całkowicie inna sprawa.

Wąchałem, sprawdzałem i nie czuć spalenizny z wzmacniacza.

1. Co robić

2.Jutro rano mogę podjechać po mostek światłowodowy ale sam nie wiem już co nim testować. W vcds jest opcja zamrozić jakkolwiek dany moduł i po kolei sprawdzać? cokolwiek? żeby mieć 100% pewności? 

3. Czy jak znajdę walnięty moduł przykładowo gateway to jest opcja jakoś to zamrozić? bo nie ma jak tego zmostkować. Dosłownie potrzebuje działającego MMI na poniedziałek bo nie zniosę 7 godzin trasy z kobietą bez radia. 

4. Przypominam o flaszce (jestem słowny) :) 

 

Z rzeczy okolicznych to - spora ulewa dziś , mocno "pierdolną*em" klapą bagażnika (mam tam kamerę cofania a tam tez światłowód idzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucamy zawsze pełny auto-scan w formie pliku. txt a nie kody błędu.

 

Dodatkowo wynik testu magistrali optycznej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...