Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak jednego światła w klapie


matixxxDEE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie nie świeci prawe światło które jest pozycją oraz przeciwmgielnym w klapie bagażnika. Początkowo oczywiście sprawdzanie żarówki ta jest jednak okej zamieniana podmieniana i jest ok. Zbiegło się to z przypadkowym mocnym trzaśnięciem klapy. Kiedyś  już naprawiałem problem z masa właśnie w przelotce ale wtedy gasła cała klapa. Teraz natomiast ma problem tylko ta pojedyncza żarówka. Przy żarówce piny wyglądają w porządku  przy mierzeniu miernikiem bez żarówki pokazuje 8v. Nie mam pomysłu gdzie i czego szukać

 

Może ktoś się z tym już zmierzył ? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei do sprawdzenia w oprawa żarówek , sciezki do pinów, przewody wychodzace do nadwozia . tu musi byc problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprawa żarówek ok zamieniałem miejscami jest okej kostka i piny wyglądaj okej. Chcę pójść dalej przewodami ale nie mogę znaleźć schematu demontażu tapicerki klapy w sedanie.

Zawartość dodana 27 minuty później
25 minut temu, matixxxDEE napisał(a):

Oprawa żarówek ok zamieniałem miejscami jest okej kostka i piny wyglądaj okej. Chcę pójść dalej przewodami ale nie mogę znaleźć schematu demontażu tapicerki klapy w sedanie.

 

Udało się rozebrać tapicerkę bez żadnych uszkodzeń :D  Nikogo wcześniej tam nie było przewody są tak jak fabrycznie. Zastanawiam się czy jest sens je pruć czy bardziej starać się dobrać do kostki gdzieś we wnętrzu bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matixxxDEE napisał(a):

Zastanawiam się czy jest sens je pruć czy bardziej starać się dobrać do kostki gdzieś we wnętrzu bagażnika?

We wnętrzu bagażnika nie masz połączenia gniazdo/wtyczka tylko tam jest połączona wiązka na stałe. Mam u siebie taką samą usterkę tzn. ta sama żarówka nie świeci tylko że lewa. U mnie brak napięcia na wtyczce i jutro jak nie będzie padać to zaglądam do przelotki i naprawiam bo na 99% mam tam problem. U Ciebie jest tam 8V to raczej masz gdzieś problem z masą bo napięcie wydaje się ok.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołożyłem masę i dalej zero reakcji. Problem okazał się być nadłamany przewód zasilania gidze wystarczyło go lekko pociagnąc aby pękł cały. A po tym szybkie lutowanie i po sprawie :D

 

Dzięki bardzo za wszystkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...