Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T wymiana pompki sprzęgła, biegi nie wchodzą


Frrrrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od jakiegoś czasu mam problemy z wbiciem biegów, strasznie Ciężko wchodziły, po próbie odpowietrzania jest jeszcze gorzej, biegów na odpalonym nie da się wbić, pedał sprzęgła odbija tylakoidów połowy.

czy będzie to wina pompki za pedałem sprzęgła ?

dzis ja wymienię na nową.

odpowietrzyć nakładając wężyk z butelka napełniona płynem i pompować pedał sprzęgła? Wcześniej było odpowietrzane odsysarką ale już nie mam dostępu 

Zawartość dodana 8 minuty później

jest ktoś w stanie podpowiedzieć czy pompka załatwi sprawe?

czy jednak to może być wysprzeglik lub docisk ? pedał odbija do połowy. po probie odpowietrzenia odsysarką biegi już nie wchodzą praktycznie wgl.

Edytowane przez Frrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie odbija to wygląda na zapowietrzony. Butelka z płynem to  zły pomysł, zapowietrzysz w ten sposób również hamulce. Albo druga osoba która będzie odkręcać odpowietrznik po pompowaniu pedałem sprzęgła, albo odsysarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał(a):

Jak nie odbija to wygląda na zapowietrzony. Butelka z płynem to  zły pomysł, zapowietrzysz w ten sposób również hamulce. Albo druga osoba która będzie odkręcać odpowietrznik po pompowaniu pedałem sprzęgła, albo odsysarka.

Spróbuje na dwie osoby, przez chwile pedał zaczął odbijać ładnie, po zakręceniu odpowietrznika znów wpadł, czyli mogłem hamulce zapowietrzyc ? Bąbelki szły do góry, płynu nie ubyło ani nie przybyło do zbiorniczka z wężem na odpowietrzniku, raczej zassac powietrza nie miało jak lecz mogę się mylić. 
z mechanika wspólnego dużo nie mam.

odpowietrzac na otwartym zbiorniczku wyrównawczym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz zbiorniczek, osoba pompuje sprzęgłem i trzyma w podłodze, odkręcasz odpowietrznik, czekasz 2-3 sekundy aż zleci powietrze, zakrecasz odpowietrznik i osoba w aucie dopiero puszcza sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Langista napisał(a):

Odkręcasz zbiorniczek, osoba pompuje sprzęgłem i trzyma w podłodze, odkręcasz odpowietrznik, czekasz 2-3 sekundy aż zleci powietrze, zakrecasz odpowietrznik i osoba w aucie dopiero puszcza sprzęgło.

Prawie nic nie leciało po pompowaniu, lepiej już szły bąble i to dużo na takim sposobie:

plastikowa butelka z wężykiem ,

butelka na poziomie maski a wężyk na odpowietrznik, do butelki dot i gdy wypełni się aż do samego odpowietrznika to pompuje pedałem sprzęgła, w tedy szło dużo bąbli ale bez efektu, godzinę temu przyszła pompka sprzęgła,  jutro ją wymienię, oby to kurczę było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...