Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uderzenia przy przyśpieszaniu na mokrym w A3 8V 2.0TFSI (nagranie)


wizard210
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez wizard210,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam problem z audi A3 8V 2.0 tfsi quattro. Przy próbie gwałtownego przyspieszania na mokrej powierzchni coś strasznie stuka mi z przodu, dokładnie jak na załączonym filmiku:

STREAMABLE.COM

Watch "Untitled" on Streamable.

 

Kontrolka trakcji się załącza. Niedawno byłem na przeglądzie, zawieszenie jest w idealnym stanie. Auto jest na wielosezonowych oponach średniej klasy ale w dobrym stanie. 

Czy to jakaś grubsza usterka czy stuki spowodowane są po prostu utratą przyczepności?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na mokrej? Jak tak to wina opon. Wielosezonowe często mają słabą przyczepność na mokrym, nawet te lepszych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko na mokrej. Na suchej ewentualnie pisk opon, ale żadnego bicia jak na mokrej. Te opony raczej dość przeciętne, w takich przypłynęła ze stanów. Może faktycznie będę musiał rozważyć wymianę na jakieś lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista a teraz tak myślę, nawet jeśli opony nie dają rady, a mam quattro, to nie powinien się tył dołączy? I nie powinno być wtedy tego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

@Langista To nie kwestia opon, nie wprowadzaj proszę w błąd na przyszłość innych ludzi. Przy napędzie quattro nie ma prawa się tak dziać. Pompa haldex okazała się uszkodzona, działał tylko napęd na przód, dlatego tak się działo. Po wymianie pompy opisane objawy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie była to wina napędu, nie mów jednak, że to nigdy nie jest wina opon bo to było ewidentnie przeskakiwanie opon, ze względu na zbyt duży moment przeniesiony tylko na jedną oś, zamiast na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...