Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana bixenon na led w A4 B9


kordil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co potrzebne jest do wymiany bi ksenon na zwykły led z przodu.

Lampy z tyłu wymienione na led, acc, kamera szyba, asystenty ruchu itp wszystko jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy kompletne z modułami, przerobienie instalacji (kostki) i najlepiej wymienić moduł BCM na taki z auta z LED'ami. później zdjęcie component protection i kodowanie. Sam tego nie zrobisz. A jak już robić to chyba lepiej od razu matrix montować

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2023 o 09:46, wuPiotrek napisał(a):

A jak już robić to chyba lepiej od razu matrix montować

tez tak sadze, choc moze byc spora roznica w cenie, ale fakt dla zwyklych ledow nie warto.

Natomiast zmiana na Matrix to koszt na pewno 10 tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie między tymi lampami nie jest już tak duża, a pracy jest dużo i to takiej którą musisz komuś w większości przypadków zlecić. Funkcjonalność matrix do led też niebo-ziemia, różnica między zwykłymi led a xenon to w zasadzie tylko wygląd w mojej opinii (mam porównanie z analogicznego pojazdu).

Trzeba jednak wziąć pod uwagę aspekt który niezbyt często jest uwzględniany - może być problem z naprawą bezgotówkową z AC w razie potrzeby. Z naprawą tak czy tak ASO będzie miało problemy po wprowadzeniu zmian w sterownikach, ale AC może po prostu nie być chętnie zapłacić za lampy 5x droższe niż z VIN'u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

różnica między zwykłymi led a xenon to w zasadzie tylko wygląd w mojej opinii (mam porównanie z analogicznego pojazdu).

takze potwierdzam z doswiadczenia

12 minut temu, wuPiotrek napisał(a):

może być problem z naprawą bezgotówkową z AC w razie potrzeby. Z naprawą tak czy tak ASO będzie miało problemy po wprowadzeniu zmian w sterownikach, ale AC może po prostu nie być chętnie zapłacić za lampy 5x droższe niż z VIN'u. 

tak tez o tym wlasnie kiedys myslalem, ze moze byc problem. Natomiast  nie powinno byc problemu z OC sprawcy - musza doporowadzic auto do stanu z przed kolizji, a mamy prawo upgradowac na oryginalnych czesciach auto. Chyba podobnie powinno to zadzialac z AC. Natomiast w przypadku naprawy w ASO nalezy wtedy im zwrocic uwage ze byla taka przerobka i tez powinno to uwzglednic przy sterownikach - najlepiej nie dotykac ich ;)

 

Ogolnie to jakbym na LED mial zmieniac to tylko tyl aby miec lampy ledowe z dynamicznym kierunkiem - a to o wiele wiele tansza zabawa...

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...