-
Ładowarka do akumulatora AGM w Audi A4 B9
akumulator z 2018 roku jest juz do wymiany. tez jezdze duzo krotkich tras, tez sie zdziwilem ze 5-letni (wtedy) akumulator jest do wymiany, tez odpalalem z kabli. wymienilem aku i od 2-3 lat nie ma problemu. wystarczylo by zebys raz na 2 tygodnie przejechal sie gdzies zeby silnik pochodzil z godzine bez przerwy, mysle z reszta ze zdarzaja Ci sie takie wyjazdy. roznica miedzy dieslem a benzyna w krotkich trasach kiedys byla znaczaca jak wiekszosc benzyn bylo wolnossacych, teraz to dla mnie roznicy nie robi. diesel wiecej prądu pobierze przy odpalaniu, ale tez mocniej laduje. no ale jesli naprawde masz miesiace w ktorych nie przejezdzasz wiecej niz 2km bez gaszenia to mocno dostanie chociazby dpf
-
Ładowarka do akumulatora AGM w Audi A4 B9
co znaczy krótkie trasy? nie kombinuj z żadnymi ładowarkami, auto da rade naładować akumulator (a on musi być o fabrycznej pojemności, dopasowany do systemu ładowania - większy akumulator będzie non stop niedoładowany i szybko się zużyje, a sam system ładowania który w b9 nie jest tylko alternatorem - będzie wciąż mocno obciążony). po prostu masz już stare, słabe aku i dlatego musiales odpalac z powerbanka. wymień na nowy.
-
wuPiotrek obserwuje zawartość Kalibracja kierownicy w Audi A4 B9 , Ładowarka do akumulatora AGM w Audi A4 B9 , Wyciek płynu chłodzącego w Audi A4 B9 2.0 TFSI i 4 innych
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
problem wróci. w niektórych samochodach tymczasowo pomaga zatankowanie adblue do pełna, czasem po skasowaniu błędu jakiś czas jest ok ale z przypadków które zaobserwowałem (po swoim i znajomego aucie oraz przypadkach z forum) to problem zawsze wraca dopóki nie wymieni się sterownika
-
Uszczelnienie sterownika AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI i 3.0 TDI
nie brakuje jakichś osłon w okolicy sterownika? stasznie zabity brudem, założysz kolejny będzie zaraz to samo
-
Jak zakodować, żeby prawe lusterko obniżało się po wrzuceniu wstecznego w Audi A4 B9?
składane lusterka fabrycznie miałem, może to kwestia tego, może tego że mam sterowniki drzwi mid. trzeba też pamiętać że lusterka 'wracają' dopiero po przekroczeniu określonej prędkości wprzód
-
Wyciek płynu chłodzącego w Audi A4 B9 2.0 TFSI
Ty masz chyba ułamaną końcówkę złącza, czarna część siedzi w zbiorniczku
-
Jak zakodować, żeby prawe lusterko obniżało się po wrzuceniu wstecznego w Audi A4 B9?
tak, ale wydaje mi sie ze to tylko kwestia kodowania bo kiedys w sluzbowce skodzie nie mialem skladanych a opuszczaly sie przy wstecznym. trzeba wziac pod uwage ze 'lusterko opuszczone' to po prostu zapamiętana inna pozycja lusterka - mi się początkowo nie opuszczało bo ta pozycja 'opuszczona' była w tym samym miejscu co 'podniesiona'. wystarczyło przełączyć przełącznik lusterka na lusterko prawe, wbic wsteczny, opuścić lusterko poprzez manetkę tak żeby dopasowac sobie tą pozycję 'opuszczoną' i od tamtej pory działa
-
Jak zakodować, żeby prawe lusterko obniżało się po wrzuceniu wstecznego w Audi A4 B9?
u mnie przy sterownikach mid opadanie lusterka działa, brak pamięci foteli
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
a tak z ciekawosci zapytam do tego co pisales wczesniej - podlaczales w przedlifcie kilka takich samych lampek w rzędzie, sterowanych po LIN i wszystkie dzialaly? w sensie mostkowales i wszystkie swiecily bez bledow?
-
Oświetlenie Ambiente w Audi A4 B9
a te lampki ktore dokladasz napewno są po lin sterowane? one pewnie normalnie napięciem podświetlane i nie beda dzialac po wpieciu w magistrale. jesli tak jest to możesz wpiąć się w jakieś inne oświetlenie, np przycisków, które nie jest sterowane z LIN. Lampki z LIN chyba powinny mieć 4 kable? a LIN to szyna danych, system rozpoznaje każdy element komunikując się z nim.
-
Adaptacja akumulatora w Audi A4 B9
zakladaj nowy akumulator nie kombinuj. zrob tylko adaptacje po montazu. kupiles chociaz dobre aku? agm ?
-
Android Auto w Audi A4 B9
ale skoro jest widoczny to juz chyba powinien polaczyc. siri wlaczone w iphone?
-
Rozładowany akumulator w Audi A4 B9
https://a4-klub.pl/topic/455335-padnięta-pompa-adblue-w-audi-a4-b9-20-tdi/page/9/ tutaj znajdziesz info które bezpieczniki są od sterownika adblue. możesz sprawdzić czy przez nie płynie napięcie (wepnij multimetr szeregowo zamiast bezpiecznika, w trybie amperomierza). tylko mierz po zamknięciu auta po uśpieniu sterowników (jak zgasną podświetlenia konsoli biegów, klapy nie musisz zamykać, zarygluj auto z pilota). ew wyjm te bezpieczniki na próbę, jak masz wyprogramowane adblue to może nawet nie będzie błędu żadnego.
-
Audi A4 B9 ściąga w prawo przy większych prędkościach
byl krzywy dolny wahacz (od uderzenia), po wymianie jest ok
-
Kalibracja kierownicy w Audi A4 B9
szukaj problemu w zawieszeniu a nie w ustawieniu czujnika kąta skrętu.. to mechaniczna usterka. jedź w inne miejsce na geometrię
wuPiotrek
Pasjonat
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta