Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kalibracja kierownicy w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, potrzebuje skalibrować czujnik kąta skrętu w Audi A4 B9.

Byłem ostatnio na geometri, ponieważ na zimowkach jak i na letnich ściąga mnie w prawo, geometria była idealna, więc nie ustawiał gość nic, sprawdził kompem i mówi, że na prostej kierownicy 2,37° w prawo ucieka a nie skalibrowal bo nie ma czasu "jezdzic po parkingu i kalibrować".

Także pytanie, czy moge sie sugerować tym filmikiem?

 

 

 

 

 

Opublikowano
  • Autor

Czy to bedzie przyczyną ściągania auta w prawo? :)17446396689185352211974077225101.thumb.jpg.8e627e2fa79d583f8a55a15efe561687.jpg

Opublikowano
9 minut temu, Danko23 napisał(a):

Czy to bedzie przyczyną ściągania auta w prawo? :)17446396689185352211974077225101.thumb.jpg.8e627e2fa79d583f8a55a15efe561687.jpg

Nie , ale dlatego masz 2.37stopnia offset.

Ostrożnie z tym jak nie wiesz co robisz .

Kalibrujesz VCDS 

 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Lukaa5 napisał(a):

Nie , ale dlatego masz 2.37stopnia offset.

Ostrożnie z tym jak nie wiesz co robisz .

Kalibrujesz VCDS 

 

Składając kiere założyć tak jak było czy normalnie na równo i skalibrowac?

Z czym dokładnie uważać?

Edytowane przez Danko23

Opublikowano

szukaj problemu w zawieszeniu a nie w ustawieniu czujnika kąta skrętu.. to mechaniczna usterka. jedź w inne miejsce na geometrię

Opublikowano
9 godzin temu, Danko23 napisał(a):

Składając kiere założyć tak jak było czy normalnie na równo i skalibrowac?

Z czym dokładnie uważać?

Ustaw na prosto/równo.  Nie przekręcaj czujnikiem skrętu po zdjęciu kierownicy .

To że  ściąga w prawo musze cię zmartwić raczej nie ma z tym nic wspólnego ( oczywiście jak puścisz kiere i ściąga).

Może opona jeśli kierunkowe , opory kół na podnośniku podobne ? Ściąga przy przyspieszaniu ? 

 

Opublikowano
  • Autor

 

Ustawiłem tak ja ma być, teraz koła są na wprost a kiera troche w prawo ucieka. Podczas jazdy teraz ściąga lekko w lewo (w drugą strone).

Teraz może geometrie do dobrze założonej kierownicy powinni może zrobić?

Opublikowano
6 godzin temu, Danko23 napisał(a):

Ustawiłem tak ja ma być, teraz koła są na wprost a kiera troche w prawo ucieka. Podczas jazdy teraz ściąga lekko w lewo (w drugą strone).

Teraz może geometrie do dobrze założonej kierownicy powinni może zrobić?

No wiadomo, przestawiłeś w prawo to nie jest wycentrowana . Ale jak niby wcześniej ściągał w prawo a teraz w lewo ?

Sprawdź powtórnie zawieszenie w szczególności gumy na wahaczu dolnym.

 

Potem geometria jedź gdzie indziej bo jak mechanik sugerował że ściąga bo kąt w vcds jest inny to mam podejrzenia .

wahaczdolny.thumb.jpg.2e3c7d036e38806265e5bca9a747fdf6.jpg

Opublikowano

Dziwne, że na pierwszej geometrii powiedzieli Tobie, że wszystko OK. Jak zbieżność przestawiona i to nie mało.

Uważam, że zwrotnica lewa przód do wymiany. Oczywiście opon również bym nie wykluczył.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 16.04.2025 o 07:46, Danko23 napisał(a):

Rozwiązałeś kolego problem ściągania?? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.