Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest supplemental heating w A4 B8?


lukpie
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie. Opcja miesci sie w MMI opcja Car. Do wyboru jest auto lub off.

Tzn domyslam sie ze to jest dodatkowe ogrzewanie ale jak tego uzywac? lub jak to dziala?

Edytowane przez lukpie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewnica elektryczna. W instrukcji obsługi opisane jest działanie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Nagrzewnica elektryczna. Pisze w instrukcji obsługi.

zdazylem edytowac przed Twoja odpowiedzia:) tzn tyle to ja wiem tylko o co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Instrukcję obsługi masz?

Zaraz zobacze bo nie jestem pewien:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie, jest to nagrzewnica elektryczna, czyli dodatkowe ogrzewania powietrza z kratek wentylacyjnych. Ma na celu szybciej nagrzać w kabinie, zanim silnik osiągnie temp. roboczą. W MMI są 2 możliwości wyboru, auto oraz deaktywacja. Po ustawieniu na auto, nagrzewnica zostaje automatycznie aktywowana, gdy temp. zewnętrzna spadnie poniżej 10°C. W nagrzewnicy są 2 stopnie grzania. Sterownik aktywuje automatycznie stopień pierwszy lub oba, w zależności od temp. zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, Muskel1 napisał(a):

Tak w skrócie, jest to nagrzewnica elektryczna, czyli dodatkowe ogrzewania powietrza z kratek wentylacyjnych. Ma na celu szybciej nagrzać w kabinie, zanim silnik osiągnie temp. roboczą. W MMI są 2 możliwości wyboru, auto oraz deaktywacja. Po ustawieniu na auto, nagrzewnica zostaje automatycznie aktywowana, gdy temp. zewnętrzna spadnie poniżej 10°C. W nagrzewnicy są 2 stopnie grzania. Sterownik aktywuje automatycznie stopień pierwszy lub oba, w zależności od temp. zewnętrznej.

Dziekuje slicznie za wyjasnienie. Instrukcje mam jakas pobrana z internetu i chyba nie jest zbyt dokladna jesli chodzi o moj samochod. W sensie jesli czytalem o tej nagrzewnicy przed chwila to wedlug tej instrukcji powinienem miec opcje wlaczania z kluczyka a na kluczyku nie mam takiego przycisku. Zreszta wiele tam sie nie zgadza wiec sadze ze jest to jakas ogolna instrukcja lub po prostu nie do mojego modelu.

 

Wracajac do tematu. To co napisales tlumaczylo by to ze jak raz poszedlem do samochodu po nocy to na masce pojawil sie roztopiony snieg jakby ktos odpalal wlasnie samochod i troche sie zdziwilem:) w tej instukcji wyczytalem ze jest opcja zeby ustawic czasowo kiedy ma sie to wlaczac. Czy to jest prawda? np moge ustawic ja sobie zeby wlaczalo sie np 2x dziennie o jakiejs tam porze?? Pytam bo wlasnie nie wiem czy to co jest w tej instrukcji tyczy sie mojego samochodu czy moze u mnie jest tylko opcja auto i sie wlacza samo jak wyjasniles wlasnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

To o czym piszesz, to co innego, mianowaicie ogrzewanie postojowe (Webasto), którego Ty nie masz, dlatego nie masz pilota oraz opcji ustawienia daty i czasu na załączenie się ogrzewania postojowego.

Ty masz u siebie zwykłą nagrzewnicę elektryczną, której nie da się aktywować przy zgaszonym zapłonie/silniku. Ona pracuje tylko przy włączonym zapłonie/silniku i nie da się nią sterować, gdyż o jej załączeniu lub deaktywacji decyduje sterownik automatycznie, na podstawie temp.zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

To o czym piszesz, to co innego, mianowaicie ogrzewanie postojowe (Webasto), którego Ty nie masz, dlatego nie masz pilota oraz opcji ustawienia daty i czasu na załączenie się ogrzewania postojowego.

Ty masz u siebie zwykłą nagrzewnicę elektryczną, której nie da się aktywować przy zgaszonym zapłonie/silniku. Ona pracuje tylko przy włączonym zapłonie/silniku i nie da się nią sterować, gdyż o jej załączeniu lub deaktywacji decyduje sterownik automatycznie, na podstawie temp.zewnętrznej.

hmm to ciekawe dlaczego mialem roztopiony snieg na masce w sensie wlasnie jakby od ciepla z pod maski.. gdzie samochod stal pare godzin:D no pewnie sie tego nie dowiem ale dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minut temu, lukpie napisał(a):

hmm to ciekawe dlaczego mialem roztopiony snieg na masce w sensie wlasnie jakby od ciepla z pod maski..

Silnik oddaje ciepło przez kilka godzin

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, franekv6 napisał(a):

Silnik oddaje ciepło przez kilka godzin

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...